v De verschillende coördinatoren uit de diverse regio's van Zeeland op bezoek in Hulst. Foto: Pieter Voets behoefte om jaarlijks bij elkaar te komen om elkaar te informeren en van gedachten te wisselen. Zo hebben we in 2013 in Zuid- Beveland de eerste bijeenkomst gehad. Vanuit SLZ is dit een goed moment om de coördinatoren te informeren over ontwikke lingen rond het wandelnetwerk als geheel. Voor de coördinatoren is het een goede gelegenheid om vragen te stellen of met Foto: Pieter Voets elkaar door te praten over een bepaald onderwerp die het Wandelnetwerk aangaat. Ook verschilt de aanpak soms wat per regio en ook daarvoor is het goed om dat aan elkaar te laten weten en van elkaar te leren. We doen het bewust ook elk jaar in een andere regio in Zeeland zodat we de andere wandelregio's ook beter leren kennen. Een vast onderdeel is de presentatie van de coördinator van het gebied waar we te gast zijn. In Kapellebrug heeft Fonny Roels een leerzame presentatie gehouden over de geschiedenis van de Staats Spaanse linies en van de stad Hulst. 's Middags staat er altijd een wandeling op het programma om zo ook werkelijk een stukje van het Wandelnetwerk te wandelen en te genieten van de omgeving. Fonny heeft ons rondgeleid door de misschien wel meest Vlaamse stad van Nederland: Hulst. Zo hebben we een over een groot deel van de wallen gelopen en zagen in de verte de watergang die vroeger de toegang tot de haven was. Ook bezochten we de restanten van een oude (dubbele) poort die na jaren lang onder een berg grond geleden te heb ben, weer is opgegraven. Het was een poort die zowel de toegang over de weg als de toegang over het water bewaakte. Natuurlijk zijn we ook nog even in de basiliek geweest. Als afsluiting hebben we nog een geborreld en zijn we ieder zijns weegs gegaan het nieuwe wandelseizoen tegemoet. 26

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 28