habitat (leefomgeving) zijn voor natuurlijke vijanden van ziekten en plagen in cultuur gewassen. Honingbijen halen het voedsel het liefst binnen een kilometer van de kast. Hommels vliegen het liefst nog wat korter en solitaire bijen vliegen tot enkele honderden meters. Dit betekent dat heggen en bloem- stroken niet te ver van elkaar moeten liggen om functioneel te zijn. Het mooiste is natuurlijk wanneer ze op elkaar aansluiten. De lijst met planten voor bijen is te lang om hier op te nemen en daarvoor verwijs ik u naar twee rapporten (met link) en een boek. Er zijn er meer maar deze rapporten geven al een eerste overzicht van zogenaamde dracht- planten en van cultuurgewassen die belangrijk zijn voor bijen. Het is aan iedereen zelf te bepalen wat aan te planten voor nut en plezier. Een overzicht van drachtplanten met bloei tijden kunt u vinden op J. van der Steen Bram Cornelissen, 2015, Factoren die het foerageergedrag van honingbijen bepalen (deel I) en Dracht in Nederland (cultuur gewassen en wilde planten (deel II). https://edepot.wur.nl/343688: Aantrekkelijke landbouwgewassen voor honingbijen, hommels en solitaire bijen staan in USDA, 2015. Attractiveness of Agricultural Crops to Pollinating Bees for the collection of nectar and/or pollen. Een overzicht van planten voor tuin, park en landschap met vermelding of deze door bijen bevlogen worden vindt u in: Arie Koster, Planten Vademecum voor tuin, park en landschap ISBN 978 90 5956 1724 Roodgatje op Meidoorn.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 12