bij-vriendelijk ZEELAND Dat het helemaal niet goed gaat met bijen is ook bij de "politiek" stevig geland. In november 2013 heeft het Nationale Bijenberaad alarmbel len laten rinkelen en een advies in de vorm van het "Actieprogramma Bijengezondheid" aange boden aan staatssecretaris Dijksma van het ministerie van EZ. In haar reactie aan de Tweede Kamer geeft de staatssecretaris aan "dat de maatschappelijke partners nu aan zet zijn om het Actieprogramma Bijengezondheid uit te voeren". Inmiddels is voor de regionale uitvoering van het Actieprogramma in verschil lende Provincies een Provinciaal Bijenberaad gevormd. In Zeeland heeft een werkgroep bestaande uit vertegenwoordigers van Poldernatuur Zeeland, ZLTO, NBV, NFO, UCR, SLZ, Waterschap Scheldestromen en Velt zich verenigd in het Platform bij-vriendelijk Zeeland en heeft een voorstel geformuleerd voor de Zeeuwse aanpak: Actieprogramma bij-vriende lijk Zeeland. Het Platform zal zich vooral richten op die zaken die regionaal aan te pakken zijn. Er is een hele rij maatregelen die toegepast kan worden om de situatie te verbeteren. Te denken valt aan het verbeteren van de voedselsituatie (meer en vooral inheemse bloemen) voor alle bijen en van nestlocaties voor vooral solitaire bijen/wilde bijen. Het Actieprogramma is onlangs aangeboden aan de Provinciale Commissie Groen en Ruimte (PCGR), waar deze met instemming is ontvangen. De insteek is om in samenwerking met verschillende organisa ties acties uit te voeren. Iedereen die zich actief wil inzetten om de situatie voor bijen te verbe teren kan zich bij het platform aansluiten. Iedere organisatie kan op haar eigen wijze een bijdrage leveren. Een overzicht van mogelijke actiepunten per maatschappelijke sector wordt hiernaast gegeven. 20

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 22