Waterschap Scheldestromen neemt deel aan project Bee Deals Door: Rien Klippel, waterschap Scheldestromen Waterschap Scheldestromen neemt sinds begin 2017 deel aan het landelijke project Bee Deals. Het project is bedoeld om goede bijenpraktijken goed te verankeren in de verschillende ketens. In de Bee Deals participeren partijen uit de voedselketen, de waterketen en de overheidsketen. Bij deze samenwerking staat de vraag: "Wat kun jij doen voor de bij", centraal. Voor waterschap Scheldestromen biedt deelname aan het project Bee Deals kansen voor het treffen van maatregelen ter verbetering van het voedselaanbod en nestgelegenheid van bijen. Daarbij worden (inrichtings)plannen getoetst aan de Bee Deal toolbox en worden wensen, kennis en ervaringen met andere part ners gedeeld. Het is de bedoeling dat deze aanpak een vaste plaats krijgt in de bedrijfsvoering van het waterschap. Op dit moment vindt overleg plaats met vertegenwoordigers van de retail, met imkers en fruittelers over de rol die het waterschap kan vervullen in het belang van bestuivers. Daarbij gaat het bijvoor beeld over het beschikbaar stellen van waterschapslocaties voor het plaatsen van bijenkasten en het bijvriendelijk inrichten en beheren van terreinen van rioolwater zuiveringsinstallaties en gemalen. Zo wordt er een plan gemaakt voor een bijvriendelijke inrichting van het terrein van rioolwater zuiveringsinstallatie Westerschouwen, in het kader van het project PARTRIDGE. Het onder werp Bee Deals staat ook op de agenda bij het Schoon Water-overleg over het gebruik van gewasbeschermingsmiddelen in de land bouw. Daarnaast wordt in het landelijke Bee Deal-overleg kennis uitgewisseld en een netwerk opgebouwd. Het waterschap geeft met deelname aan de Bee Deals invulling aan de door de Unie van Waterschappen op landelijk niveau gemaakte afspraken bij de vaststelling van het Nationale Actieplan Bijgezondheid. Meer info: www.beedeals.nl/toolbox-goed-bijen-praktijk Interreg De Boom In Herfst 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 25