Diversiteit voor typische Zeeuwse soorten Schorviltbij Foto: Nico Vereecken De Boom In Herfst 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland Door: Joan van der Velden en Lucien Calle, SLZ Dit nummer van De Boom In gonst van de activiteiten rond bijen. In dit thema nummer komt het belang van bestuiving en bestuivers nadrukkelijk aan de orde evenals de lopende initiatieven en maat regelen. Deze maatregelen kunnen een belangrijke bijdragen leveren aan de diversiteit en de economie door verbeterde fruitoogsten. In dit themanummer is maar beperkt aandacht besteed aan heel kwetsbare soorten. Diverse typische Zeeuwse bijen verliezen in Zeeland steeds meer terrein of dreigen zelfs geheel te verdwijnen. Deze bijen laten zich helaas niet helpen met maatregelen als een bloemenrand of extra haag in het landschap. Voor deze bijen zijn specifieke ingrepen nodig. Een voorbeeld van zo een typische Zeeuwse soort is de zeldzame schorviltbij. Deze bij leeft in de omgeving van schorren in het Deltagebied. Het is een koekoeksbij die parasiteert op een andere aan zilte vegetaties gebonden soort, de schorviltbij. Deze bij is bijna volledig afhankelijk van zeeaster. Voor de bescherming van deze soorten, maar ook voor andere bijen in deze omgeving, levert de aanleg van buitendijkse nestheuvels een goede bijdrage. Stichting Landschapsbeheer Zeeland wil zich graag in blijven zetten om maatregelen te nemen voor bestuivers van fruit, maar ook voor de bescherming van zeldzame soorten. SLZ heeft geen eigen terreinen en werkt altijd op terreinen van derden. Misschien kan uw terrein een bijdrage leveren aan een verbeter de woonomgeving voor de bijen in Zeeland! Mocht u interesse hebben om een bijdrage te leveren aan de wilde bij in de vorm van de aanleg van een woonomgeving op uw terrein, deelname aan onderzoek of een financiële bijdrage kunt u contact opnemen met Luciën Calle of Joan van der Velden.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 31