Kort nieuws Persen fruit/Oude rassen determineren Erfgoeddag 30 september Misschien valt De Boom In bij u in de bus als de 'Erfgoeddag in het Landschap' op zaterdag 30 september nét geweest is. Zo niet, kom dan een kijkje nemen op een van de 13 locaties, verspreid over Zeeland. Het complete pro gramma is te zien op www.zeeuwseankers.nl In elke regio is een volwaardig en interessant programma met o.a. Verborgen buitens, ex cursie nissenhutten, snoei- en zeis (doe-cursus), akkervogelexcursie, Ter Hooge, inspiratiemarkt, Terra Maris, hoeve van der Meulen, wandelen door boerennatuur, Zwartenhoekse Zeesluis, excursie bunkers en landschapselementen, demonstratie beheer natuurterrein. Nieuwe voorzitter SLZ Mevrouw G.J. van de Velde-de Wilde, de huidige burgemeester van Tholen, is de nieuwe voor zitter van Stichting Landschapsbeheer Zeeland (SLZ). Zij volgde per 1 september 2017 de huidige voorzitter René Verhulst op, de vertrokken burgemeester van Goes. Dit jaar zijn diverse data waarop je weer hoogstamfruit kunt laten persen. Kijk op onze site voor locaties en data. Op 30 september zijn de deskundigen van de oude rassen in Oostkapelle. Dus mocht je nog onbekende fruitbomen hebben dan kun je die hier laten determineren. Breng minimaal 4 vruchten mee. Natuurwerkdag Op zaterdag 4 november wordt door heel Nederland de grootste en gezelligste vrijwilligersactie in het groen georganiseerd! Circa 25 (landschapsbeheer)groepen in Zeeland zullen meedoen en nodigen nieuwe mensen uit om mee te doen. Kijk voor meer informatie op www.natuurwerkdag.nl Nieuwe voorzitter SLZ, Ger van de Velde-de Wilde 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 34