Het Bijenhotelmonitoringsgroepje Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Op onze website, onder het kopje; informatie voor vrijwilligers, staan ze allemaal genoemd. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor. Door: Marian Voorneman en Rijo Meulbroek Onze werkgroep is slechts heel klein en we bestaan nog maar één jaar. Onze voornaamste klus is het bijhouden van de bezetting van de bijenhotels die bij fruittelers in boomgaarden zijn opgehan gen. We tellen dan alle bewoonde holle tjes in de nestkastjes. Vorige winter heb ben we bij 6 verschillende telers geteld. Het tellen is best wel een intensie ve klus. Daardoor kunnen we onge veer twee boom gaarden per dag deel afwerken. En meestal werken we een uur of 4 per dag. We hebben nogal onregelmatige werktijden, we spreken met elkaar af als het mooi weer is. Afgelopen seizoen hebben we vooral in de winter gewerkt, nu willen we graag zoveel mogelijk in de nazomer doen. De komende periode gaan we bij meer fruittelers aan de slag. Er zijn nu al 12 telers aangesloten bij dit project en er zijn nu ook een aantal nestheuvels gemaakt, die we graag zouden willen inventariseren. Die nestheuvels worden bewoond door weer heel andere soorten bijen, vooral door verschillende soorten zandbijen, en het zal interessant zijn om ook daarvan de resultaten te kunnen zien. Er is nu dus veel meer werk. Daarom zou het fijn zijn als er nog wat vrijwilligers bij zouden kunnen komen. Kennis van al die verschillende soorten bijen is niet echt nodig. Door goed te kijken hopen we wel wat soorten te leren kennen. Gelukkig krijgen we binnenkort wel al hulp van een nieuwe vrijwilligster. Als we met meerderen zouden zijn, kunnen we onze groep opsplitsten en gaat het telwerk sneller. Eventuele belang stellenden kunnen zich melden bij Pieter Voets van SLZ. Rijo en Marian (met de slz jas) bij de kast met stagiair Esther tellen het aantal bezette kamers van het insectenhotel.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 35