Gouden Jirizaag in haar armen. Met achter haar de jury van de Gouden Jirizaag en een aantal 'oud-collega's' van Herman. De voorzitter van de jury van de Gouden Jirizaag, benadrukte hoezeer SLZ haar vrijwilligers waardeert en dat dit moment werd aangegrepen om deze ere prijs uit te reiken. De jury beschreef waarom zij Herman tot winnaar van 2017 heeft benoemd. Herman Schrama Herman heeft zich jarenlang met volle overga ve ingezet voor de totstandkoming van het wandelnetwerk op Walcheren en het resultaat ligt er. Inmiddels zijn er vele duizenden wandel- kaarten verkocht en weten wandelaars hun weg te vinden! Met zijn enorme terreinkennis speelde Herman een cruciale rol in de selectie en vaststelling van de routes. Elke weg, elke minicamping, elke picknicktafel, Herman weet ze blindelings te vinden. Daarnaast is hij bijzonder gemotiveerd in het overleg met instanties als Staatsbosbeheer, Waterschap Scheldestromen, minicampings en SLZ medewerkers. Én met de controleurs in de 17 regio's waarin het netwerk Walcherse dijken, duinen en watergangen is opgedeeld. Herman is als mede-coördinator verantwoordelijk voor de vitaliteit van het netwerk en staat met het team voor het zorgvuldig onderhoud ervan. Ook controleert hij zelf regelmatig verschillen de wandelroutes. Ook levert hij met teamleden bijdragen aan de organisatie van speciale dagen, zoals het wandelevent. Met het sterke team herstelvrijwilligers, bij SLZ bekend als Groep Herman, worden knelpunten opgelost, reparaties uitgevoerd en verbeterin gen aangebracht. De Walcherse groep maakt zich ook al vele jaren sterk voor het onderhoud van grenslinden in Zuid-Beveland. Verder werd een fysieke bijdrage geleverd aan de bestrij ding van de Amerikaanse vogelkers in het Oranjebosch bij Oostkapelle. Inmiddels is Herman ook actief in het project Vrijwilligers op historische buitenplaatsen. In het eerste jaar is de aanleg van een moestuin gerealiseerd op buitenplaats Zeeduin bij Oostkapelle. De groep zorgt nu voor het onder houd en de oogst. Jury De afgelopen jaren zijn er vele nominaties bin nengekomen bij SLZ. De Afdeling Vrijwilligers werk van SLZ heeft alle ingezonden nominaties gereduceerd tot 3 personen. De jury, die bestaat uit de winnaars van vorig jaar Stichting Open Duinen in de persoon van Ine van Leyenhorst, bestuurslid SLZ Jo Timmers en beleidsmedewer ker natuur en landschap bij de Provincie René Steijn, is in de zomer bij elkaar gekomen om deze 3 genomineerden door te spreken. Op basis van de motivatie van de inzenders en de informatie van SLZ over deze genomineerden, hebben zij met z'n drieën besloten wie de win naar is geworden. Nominaties Tot 1 maart konden alle bij SLZ aangesloten vrijwilligers een collega-vrijwilliger/groep nomi neren voor de Gouden Jirizaag. Uiteraard moest deze wel voldoen aan een aantal voorwaarden. Bijvoorbeeld dat de genomineerde werkzaam moet zijn op een van de volgende terreinen met een accent op 'veldwerk': - soortenbeheer (akkervogels, vleermuizen, amfibieën, insecten, enz.) - cultuurhistorie (inventarisatie, restauratie, beheer, oude fruitrassen, enz.) - wandelnetwerk (ontwerp, aanleg, beheer, enz.) 12

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 14