- landschapsbeheer (knotten, hoogstamfruit snoeien, maaien, enz.) Ook moet deze persoon of groep zich op ver schillende manieren hebben onderscheiden (langdurig, speciaal thema, buitengewone inzet, etc.). Vrijwilligers Duizenden Zeeuwen zetten zich in door middel van waardevol vrijwilligerswerk bij SLZ en vin den hier een leuke en zinvolle tijdsbesteding. Jaarlijks zijn vrijwilligers ruim 33.000 uur actief in het landschap. Op terreinen van overheden zijn we regelmatig actief met onze vrijwilligers. Ook op terreinen van natuurorganisaties zoals Staatsbosbeheer of Natuurmonumenten komen we geregeld om te werken in de Zeeuwse natuur. Het gaat dan vaak om specia listische werkzaamheden zoals het maaien van rietlandjes of bloemdijken. Het economische belang van dit vrijwilligerswerk is enorm en zou met beroepskrachten onbetaalbaar zijn. Het vrijwilligerswerk groeit nog steeds. Indrukwekkend voorbeeld is hier de inzet van vrijwilligers voor aanleg en beheer van de wandelnetwerken. SLZ zorgt voor de professi onele ondersteuning van deze vrijwilligers. Wilt u iemand nomineren voor de Gouden Jirizaag 2018? Dat kan. Stuur dan VOOR 1 maart 2018 een e-mail naar caroline.geluk@landschapsbe- heerzeeland.nl met daarin informatie over de genomineerde en waarom u vindt dat hij/zij de Gouden Jirizaag moet winnen, bij voorkeur met een anekdote. Let op! Het moet goed en duidelijk naar voren komen wat de reden is dat u hem/haar nomineert, wat zijn/haar kwa liteiten zijn, dat hij/zij voldoet aan de voor waarden e.d. Met andere woorden: waarom deze persoon of groep zich uitdrukkelijk in de kijker heeft gezet. De jury moet op basis van uw info een keuze maken! De motivatie is dus erg belangrijk. SLZ-medewerkers (die vaak ook als vrijwilliger actief zijn), zijn uitgesloten om de Gouden Jirizaag te winnen. De Boom In Winter 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland Herman(r) en Gerard aan de slag. foto: SLZ

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 15