dunningen periodiek kappen van hak- of griendhout houtopstanden waarvoor vrijstelling is verleend wegbeplantingen en eenrijige beplantingen die bestaan uit populieren of wilgen, op of langs landbouwgronden en waterwegen vruchtbomen en windschermen om boom gaarden naaldbomen van maximaal 20 jaar oud, bedoeld als kerstbomen kweekgoed populieren, wilgen, essen of elzen bedoeld voor de productie van houtige biomassa Een actuele kaart waarop de exacte grenzen van wat valt onder "Bebouwde kom Boswet" is te vinden op de provinciale website Geoloket, kies "Kaart Natuur en landschap" en dan kaart- laag "Boswet". De Natuurwet stelt ook regels ten aanzien van het beschermen van dieren die aan bomen gebonden zijn (voorheen Flora en Faunawet). Zo mogen geen nesten van broedende vogels of verblijfplekken van vleermuizen worden ver stoord, of worden regels voor compensatie daarvan gegeven. Bijna alle grotere terreinbe herende organisaties hebben een eigen Gedragscode Flora en Fauna, waarin bijvoor beeld een kalender is opgenomen met daar in beperkingen ten aanzien van het werken aan bomen in de broedperiode. Uiteindelijk zal de Wet natuurbescherming op zijn beurt opgaan in de Omgevingswet. De voorbereidende werkzaamheden daarvoor blijken echter zo omvangrijk, dat de inwerking treding van de Wet door voormalig minister Schultz inmiddels werd uitgesteld naar 1 januari 2021. Wabo en Omgevingsvergunning Soms is er bij een voorgenomen velling ook een Omgevingsvergunning nodig. De gemeente geeft Omgevingsvergunningen af. De Omgevingsvergunning werd in Nederland op 1 oktober 2010 ingevoerd met de inwerkingtreding van de Wet algeme ne bepalingen omgevingsrecht (Wabo). De Kapverordening valt hieronder. De gemeen ten zijn vrij om hiervoor regels op te stellen. In Zeeland hebben bijna alle gemeenten een Kaperverordening (soms ook anders genaamd). De meeste gemeenten werken hiervoor met lijsten van waardevolle, monu mentale of beeldbepalende bomen. Staat een boom op zo'n lijst, dan is bij voorgenomen velling een Kapvergunning nodig, ook als de boom in een tuin of op een erf staat. Daarbij wordt een al te drastische snoei, zodat de boom verminderde overlevingskansen heeft, ook als velling beschouwd en is ook daarvoor een vergunning nodig. Bij alle bomen die niet op de lijst staan, is bij velling dus geen ver gunning nodig. Bij de meeste gemeenten is de lijst in te zien via de gemeentelijke website. SLZ heeft bij de samenstelling van de lijsten in verschillende gemeenten een rol gespeeld. Soms door de inventarisatie van de monu mentale bomen zelf uit te voeren, soms door aan de begeleidingsgroep voor het opstellen van de verordening en de lijsten deel te nemen. Meldingen van voorgenomen kap en of besluiten daarover worden geplaatst in lokale huis-aan-huis bladen. Tegen de kap kan bezwaar ingediend worden, waarna een procedure volgt. Wro en Bestemmingsplan Bestemmingen van terreinen met landschap pelijke, ecologische of bijvoorbeeld cultuur historische waarden zijn vastgelegd in het Bestemmingsplan. Daarbij zijn regels opgeno- De Boom In Winter 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 15

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 17