men die gelden voor het werken aan bomen of houtige opstanden van die terreinen. In veel gevallen is dan een Omgevingsvergunning (voorheen Aanlegvergunning) nodig, bijvoor beeld voor het vellen van populieren op dijken langs landbouwgronden, met bestemming Agrarisch met waarden Natuur en Landschap" (ANL) (waarvoor dus geen melding hoeft te worden gedaan i.h.k.v. de Natuurwet). Er bestaat ook een mogelijkheid dat in het Bestemmingsplan de locatie waarop een monumentale boom staat, wordt beschermd speciaal ten behoeve van het behoud van de boom. Dat wordt in Zeeland echter weinig toe gepast. De gemeenten zijn hierbij bevoegd gezag. Ook op besluiten in het kader van de Wro is inspraak mogelijk. Op de website www.ruimtelijkeplannen.nl vindt u bestem mingsplannen, structuurvisies en algemene regels die gemaakt zijn door gemeentes, pro vincies en het Rijk. U kunt inzoomen op de locatie en dan alle relevantie informatie opvragen. Rol SLZ We kunnen goed voorstellen dat het u na het lezen van bovenstaande een beetje duizelt van de informatie. Daarbij is het ook nog zo dat op er detailniveau nog extra regels zijn en dat er vaak ook allerlei uitzonderingen zijn. Als u nog vragen heeft: SLZ heeft deskundig heid in huis betreffende boomveiligheid, landschappelijke, ecologische en cultuurhistori sche waarden van bomen. SLZ kan adviseren zowel naar vrijwilligers, eigenaren als naar over heden toe. SLZ zal zich echter niet snel bemoei en met inspraakprocedures. Ook zal SLZ niet altijd alle detailvragen kunnen beantwoorden, tenzij deze in een project kunnen worden ondergebracht. Bij de vervolgartikelen over de regio's in Zeeland zullen we regelmatig wel wat meer op deze zaken kunnen "inzoomen". Voor het verwijderen van deze Zwarte els is een melding noodzakelijk. Foto: Luciën Calle 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 18