Drie decennia vrijwilligerswerk bij Het groene vrijwilligerswerk is een flink stuk ouder dan de stichtingen landschapsbeheer. De Landschaps- verzorgingsdienst (van Het Zeeuwse Landschap) werd begin 80-er jaren omgevormd tot Stichting Landschaps verzorging Zeeland. Groene vrijwilli gers voorzien van gereedschappen, materialen en verzekering was en is een belangrijke doelstelling. Uitwisseling van kennis op het gebied van flora en fauna en over de achter gronden en de aanpak van het beheer eveneens. Provincie Zeeland was en is een constante en betrouwbare partner en opdrachtgever. Directeur Foort Minnaard als vaste waarde vanaf de oprichting tot maart 2017. Na de 90-er jaren is gaandeweg een verbre ding van de activiteiten van SLZ ontstaan en een gestage groei van vrijwilligers, die zich sterk maken voor ecologisch maaibeheer, herstel en aanleg van beplanting, beheer en herstel en aanleg van beplanting, beheer en Dankzij al die groene vrijwilligers is de neer gaande lijn in het knotbomenbestand gaan deweg omgebogen naar een opgaande. Het fors gegroeide aantal knotbomen en andere kleine landschapselementen vragen een duurzame inspanning om het Zeeuwse cul tuurlandschap intact te houden. Groene vrij willigers en SLZ hebben daarbij een niet te onderschatten uitstraling naar alle partners in het landschap. Een mooi voorbeeld is de groeiende samenwerking met bv. Waterschap Scheldestromen. De Boom In Winter 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 19