Natuurwerkdag 2017 Bij Stichting Open Duinen in Nieuw-Haamstede gingen vele buurtbewoners en scouts de duinen in om selectief bomen en struiken te verwijderen. Foto: Ewoud Voogd Door: Robert Wielemaker, SLZ De aftrap van het (knot)seizoen voor de landschaps beheerders begint met de Natuurwerkdag. Op die eerste zaterdag in november waren er in totaal 734 deelnemers op 27 verschillende locaties écht aan het werk in de Zeeuwse natuur. Naast het weerzien van de ervaren knotters hebben diverse groepen enkele nieuwe mensen mogen begroeten en gezorgd voor een onvergetelijke, leerzame en nuttige dag. Enkele opvallende zaken Dit jaar hebben we alle gemeenten in Zeeland bena derd voor een bijdrage en waar mogelijk samenwer king gezocht. Nagenoeg alle gemeenten hebben een financiële bijdrage geleverd en/of praktische hulp geboden, zoals het verzorgen van wegafzetting en het ophalen van takhout. Rond de Otheense Kreek ging Natuurbeschermingsvereniging De Steltkluut aan de slag. Ongeveer 235 mensen hebben hier geholpen waaronder veel scouts. Foto: Lucien Calle In natuurgebied Oranjezon heeft de Scouting Van Kazan de Wolfgroep geholpen met het rooien van Amerikaanse vogelkers. Foto: Peter Groenenberg Een gezellige en gevarieerd gezelschap op de locatie Speelhof Hoogerzael. Pensionado's, scholieren, mensen uit het AZC, studenten UCR en buurtbewoners hebben op deze dag geholpen met het schoonmaken van de watergangen, bomen knotten, snoeien, hooi en riet harken, verzamelen en naar de broeihoop kruien, composthoop omzetten en nog veel meer. Foto: Bert Metselaar De Boom In Winter 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 23