Stel je een camping voor, wegen, par keerplaatsen, safaritenten, caravans... Denk er nu ook bermen bij vol bloei ende bloemen, hagen van waaruit je vogels kunt horen tsjilpen, bomen die een verbinding maken met een nabij gelegen bos, waterbuffers die een plekje bieden aan salamanders, kik kers en libellen, en recreanten die genieten van het groen in de omge ving. SLZ wil dit bereiken door middel van het 2B Connect projectonderdeel "Biodiversiteit op recreatieterreinen". Zeeuwse aangelegenheid SLZ is één van de 19 partners in het pro ject 2B Connect, die de komende drie jaar in de grensstreek België-Nederland werken aan meer biodiversiteit op bedrijventerreinen. Van januari 2016 tot december 2018 helpt 2B Connect minstens 70 bedrijven in Vlaanderen en Nederland hun terrein groener in te richten. In de toeristische provincie Zeeland is het idee ontstaan om de recreatiebedrijven mee te nemen in dit project. Niet zo gek natuur lijk, nagenoeg alle bestaande recreatieonder nemers zitten in het agrarische (cultuurland schap of dicht bij de "natuur". Denk maar eens aan de campings langs de kust met de bij behorende (natuurrijke)duinen. Er wordt niet ingegaan op de invloed die grootschalige recreatieparken kunnen heb ben op de landschappelijke waarden, maar we proberen ons te richten op haalbare doe len, zoals: Wat kan het bedrijf doen om meer biodiversiteit op én rond het terrein te krij gen? Rond het jaar 2000 werden al een twee tal vergelijkbare cursussen gegeven met de Door het plaatsen van nestkasten of het gebouw geschikt te maken kun je deze vrolijk kwetterende zomergast een aangenaam verblijf bieden. Foto: Theo Aernoudtse De Boom In Winter 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 29