Al bijna 3 jaar samenwerking Zeeuwse gronden en SLZ! Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerleiterreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ.Qp onze website, onder het kopje; informatie voor vrijwilligers, stagn ze allemaal genoemd. Degenen die, nog welversterking kunnen gebruiken - hebbeneen vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In j deze rubriek stelt telkens een van die, vrijwilligersgroepen zich voor. Door: Johan Calle, SLZ Werken in de natuur is helend en gezond. maken veel handen licht werk en zijn de klus Het is het opsnuiven van de frisse buiten- sen met succes uitgevoerd! lucht, genieten van de mooie werkomge- .vingen- en aahsterkenyanfysieke inspan- Yentel Zuidweg en een cliënt van ZeeuWse^.. ning. Samenwerken in groepsverband in Gronden over de samenwerking: een goede en ongedwongen sfeer ver sterkt dit effect ook nog eens. Terecht Yentel:" Ik ben activiteitenbegeleider op de werk- wordt het daarom ook wel het 'groene plaats van Zeeuwse Gronden. Elke donderdag medicijn' genoemd. vertrekken wij vanaf de werkplaats met een Vanuit deze visie is de samenwerking tus- busje cliënten naar de projecten die SLZ regelt. sen Zeeuwse Gronden en SLZ ongeveer 3 Wij werken daar samen met een aantal vrijwilli- jaar geleden tot stand gekomen. Cliënten gers van SLZ. De samenwerking tussen beide van Zeeuwse Gronden en SLZ vrijwilligers groepen wordt als zeer prettig ervaren, cliënten werken daarbij één dag in de week op van Zeeuwse Gronden doen nieuwe contacten donderdag samen. De afzonderlijke groe- op en het is vaak erg gezellig. In de middag lun- pen versmelten en vormen op die manier chen wij met zijn allen in de buitenlucht aan een nieuwe groep. Door gewoon veel te onze opklapbare picknick tafel en campingstoel- doen en met regelmaat wat uitleg door tjes. Cliënten vinden het werken in de natuur SLZ begeleiders hebben de cliënten vaak het allerleukste, SLZ brengt ons naar de inmiddels veel bijgeleerd. De meest voor- mooiste plekjes van Zeeland." komende klussen zoals afharken, snoeien, Cliënt:" Ik krijg energie van de werkzaamheden knotten, exoten bestrijding en plantwerk in en rondom het bos, en in de andere natuurge- vormen dan ook weinig problemen meer. bieden. De samenwerking met de andere men- Ook hebben we recent met zeisen het riet sen van SLZ vind ik heel aantrekkelijk. Ervaringen langs het wandelpad van de Veerse en deskundigheid worden uitgewisseld tussen Watergang gemaaid en het wandelpad beide partijen. Qok vind ik het fijn dat er meerde- tussen Wulpenburg en Zilverschor door re locaties zijn waar SLZ werkt, dit zorgt voor veel het aanbrengen van een zandlaag verbe- afwisseling. Ik waardeer de inzet van de vrijwilli- terd. Beide klussen waren arbeidsintensief gers van SLZ en waardeer dat ze zo fijn samen- maar in een grote ploeg (15 deelnemers) werken met ons."

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 35