Overzicht van Unielijst met in Zeeland voorkomende soorten (op 10-11-2017) Terrestrische planten ('land-gebonden'planten) Moeraslantaarn Lysichiton americanus Zaamslag, Vogelwaarde Reuzenberen klauw Heracleum mantegazzianum Overal Reuzenbalsemien Impatiens glandulifera Overal verspreid aanwezig Struikaster Baccharis halimifolia West Zeeuws-Vlaanderen Lampenpoetsergras Pennisetum setaceum Middelburg en Terneuzen Zijdeplant Asclepias syriaca Dishoek Waterplanten Grote waternavel Hydrocotyle ranunculoides Oa. grensregio Zeeuws-Vlaanderen Kleine waterteunisbloem Ludwigia peploides Oostburg Sophiapolder, is verwijderd Parelvederkruid Myriophyllum aquaticum Oa. Axel Verspreidbladige waterpest Lagarosiphon major IJzendijke Waterhyacint Eichhornia crassipes Domburg Waterteunisbloem Ludwigia grandiflora Oa. Oostkapelle, aan het uitbreiden Smalle waterpest Elodea nuttallii Oa. Oostkapelle Ongeli jkbladig vederkruid Myriophyllum heterophyllum Oostburg Zoogdieren Beverrat Myocastor coypus Op diverse plaatsen, wordt bestreden Grijze eekhoorn Sciurus carolinensis 2 waarnemingen Muntjak Muntiacus reevesi Sint Jansteen, 1 dier Pallas'eekhoorn Callosciurus erythraeus 1 waarneming, Vlissingen Siberische grondeekhoorn Tamias sibiricus Diverse plaatsen Wasbeer Procyon lotor Haamstede, zwin, 1 dier Wasbeerhond Nyctereutes procyonoides Saeftinghe, 1 dier Muskusrat/bisamrat Ondatra zibethicus Overal talrijk, wordt bestreden Vogels Heilige ibis Threskiornis aethiopicus Ja Rosse stekelstaart Oxyura jamaicensis De Blikken, Waterdunen, Plaat v.d. Vliet, Inlaag Noord-Beveland Nijlgans Alopochen aegyptiacus Overal, talrijk Reptielen/amfibieën Geelbuikschildpad Trachemys scripta scripta Oostkapelle, Goes Geelwangschildpad Trachemys scripta troostii Retranchement, Clinge, Oranjezon Roodwangschildpad Trachemys scripta elegans Oranjezon, Groote Gat, St. Jansteen, Clinge Invertebraten (ongewervelde dieren) Aziatische hoornaar Vespa velutina Drieschor 2017, nest vernietigd Zoetwater invertebraten (ongewervelde dieren) Chinese wolhandkrab Eriocheir sinensis Westerschelde, Saeftinghe, Plaat van de vliet Geknobbelde Amerikaanse rivierkreeft Orconectus virilis Hulst Gevlekte Amerikaanse rivierkreeft Orconectes limosus Oranjezon, Plaat van de vliet, Krammer Volkerak Vissen Blauwband Pseudorasbora parva Zeeuws-Vlaanderen, Passageule De Boom In Winter 2017 Stichting Landschapsbeheer Zeeland

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 5