SLZ heeft een nieuwe voorzitter: Ger van de Velde-de Wilde Door: Nettie Wilderom, SLZ Een "technische dag'', noemt ze het, deze woensdag in oktober, die ze uittrekt voor een bezoek aan SLZ voor een nadere kennis making met de medewerkers en de werk zaamheden. Ger van de Velde is burgemees ter van Tholen en sinds 1 september bestuursvoorzitter van Stichting Landschapsbeheer Zeeland. Fijn dat ik haar voorafgaand aan het programma van deze dag even kan interviewen, zodat u als lezer van De Boom In nu kunt kennismaken met onze nieuwe voorzitter. Ze is niet geboren, maar wel opgegroeid in Zeeland, op een boerderij op Schouwen- Duiveland, te Brijdorpe. Na het Atheneum ging ze werken bij een kledingzaak, en daarna op het kantoor van Cebeco te Zierikzee. Ze trouwde, kreeg kinderen en woonde en werkte weer op een boerderij. Daarnaast werd ze actief in de gemeentelijke politiek. Eerst als fractievolger, daarna als gemeenteraadslid. Later werd ze wet houder bij gemeente Brouwershaven en na de gemeentelijke herindeling in 1997 was ze één van de wethouders van de gemeente Schouwen-Duiveland. In 2005 werd Ger van de Velde benoemd tot burgemeester van de Zuid Hollandse gemeente Goedereede. Ook de gemeente Goedereede moest fuseren met de andere gemeenten op Goeree-Overflakkee. Dat betekende het einde van haar burgemeester schap aldaar. Maar in 2014 vond ze opnieuw een baan als burgemeester: haar huidige baan als burgemeester van Tholen. ''Het is geen negen tot vijf baan'' zegt ze. En het is een meer dan fulltime baan. Ik moet soms oppassen om toch nog wat tijd voor mezelf over te houden.'' Waarom dan ook nog voorzitter worden in het bestuur van SLZ, vraag ik haar. "Omdat de organisatie en haar activitei ten me erg aanspreekt" zegt ze. "Natuurlijk moest ik er wel even over nadenken, toen de vorige voorzitter van SLZ, René Verhulst, me er voor polste. Ik kende SLZ nog niet goed. Ik wist wel dat SLZ betrokken is bij de aanleg van het Wandelnetwerk op Tholen, en ik had al een paar keer meegewerkt op de Natuurwerkdag, maar daar hield het wel mee op. Maar na een gesprek met de directeur van SLZ en enkele bestuursle den werd ik enthousiast. Ik heb een sterke band met Zeeland, hou erg van het polderlandschap en de Zeeuwse natuur. Het is mooi dat SLZ samen met zoveel vrijwilligers werkt aan het behouden en versterken van die landschaps- en natuurwaarden. En daar wil graag een steentje aan bijdragen. Dus daarom ik heb besloten om dit te doen en er dan ook voldoende tijd voor uit te trekken. Verder zijn er buitenom de bestuurstaken die bij mijn werk horen, geen 6

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2017 | | pagina 8