Belastingvrij schenken aan je eigen landschappelijke omgeving De periodieke gift Door: Caroline Geluk en Peter van der Vliet, SLZ Gelukkig realiseren steeds meer mensen dat natuur en landschap heel waardevol zijn. Een groene omgeving heeft niet alleen effect op het welbevinden van mensen, maar kan ook bijdragen aan herstel van stress, het kan aanzetten tot sociaal con tact, het kan bijdragen aan een optimale ontwikkeling van kinderen, het kan per soonlijke ontwikkeling en zingeving bevorderen, het kan stimuleren tot bewe gen en het is een herkenning van de culturele achtergronden. Velen zien het als hun maatschappelijke verantwoordelijk heid om een steentje bij te dragen aan het behoud en beheer van hun prachtige Zeeuwse woonomgeving. Sinds 1982 beheert en ontwikkelt SLZ het cultuurlandschap in Zeeland op terreinen van derden, samen met veel vrijwilligers en bewonersgroepen. We adviseren en bieden praktische ondersteuning aan eigenaren van waardevolle kleine landschapselemen ten die van oudsher te vinden zijn in ons cultuurlandschap in Zeeland en die zorgen voor herkenbaarheid en afwisseling. Als schenker draagt u bij aan een leefbare omgeving Om ons werk te kunnen blijven doen, zijn we afhankelijk van subsidies en schen kingen. Subsidies ontvangen wij van de Provincie Zeeland, de Nationale Postcode Loterij en diverse (projectgerichte) fondsen. Ook particulieren kunnen ons steunen. Met elke schenking, klein of groot, draagt u bij aan een beleefbare, natuurlijke omgeving met een streekeigen karakter. Periodieke gift Middels een periodieke gift kunt u SLZ een bedrag schenken dat aftrekbaar is voor uw inkomstenbelasting. SLZ ontvangt het gehele bedrag maar u krijgt (een deel van) uw geld terug. Een gewone gift is alleen aftrekbaar na verrekening van het drempel- en maximumbedrag. Dat maakt flink wat verschil: Stel, u doet jaarlijks een gewone gift van 250,- aan SLZ. Als uw belastbaar inkomen uit werk en woning meer dan 68.507 is, betaalt u over de top van uw inkomen het 51.95%-belastingtarief. Als uw gift minder is dan 1% van uw verzamelinkomen, is deze niet aftrekbaar. Als u echter middels een periodieke schenking vijfjaar lang, elk jaar 250,- schenkt, dan is uw gift wel aftrek baar en ontvangt u 120,25 per jaar terug van de belastingdienst, terwijl SLZ wel het volledige bedrag ontvangt! Dus u geeft minder en SLZ ontvangt meer! Een periodie ke schenking ligt vast in een overeenkomst 20

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 22