Wandelnetwerk Tholen fase 2 van start! Door: Caroline Groep bewoners overlegd over mooie routes in hun omgeving. Fotograaf: Arjan de Hulster Na lang wachten op de toezegging van subsidie aanvulling vanuit de POP3 regeling (Programma voor Plattelandsontwikkeling) is het nu eindelijk zover! Een paar weken geleden was de startbijeenkomst in het gemeentehuis in Tholen. Zo'n 30 enthou siaste mensen hadden veel leuke ideeën voor mooie wandelroutes in de omgeving van de kernen Tholen, Poortvliet, Scherpenisse en St. Maartensdijk. In samenwerking met de gemeente Tholen is er in 2015 een bewegwijzerd wandel routenetwerk incl. thema-ommetjes uitgezet in St. Philipsland, Anna Jacoba- polder, Oud Vossemeer, St. Annaland en Stavenisse en nu is het tijd voor het zuiden! De planning is dat er eind 2019 op heel Tholen een gebiedsdekkend netwerk ligt, waardoor bijna in heel Zeeland aaneen gesloten gewandeld kan worden. Gemeente Reimerswaal is het enige gebied zonder wandelnetwerk, maar ook daar staat het op de agenda. Bewoners bedenken zelf de routes Er is inmiddels per dorp/stad een groepje gevormd die bedenkt wat de mooiste routes zijn en waar wat interessants te zien is onderweg. Deze bewoners kennen de omgeving het beste en kunnen zo ook adviseren over de mooiste plekjes en markante bezienswaardigheden. Dat maakt een wandelpad aantrekkelijk om te bewandelen. Dit project wordt gesteund door de gemeente Tholen, Provincie Zeeland via het Programma voor Plattelandsontwikkeling (POP3) en het Europees Landbouwfonds voor Plattelandsontwikkeling. Landschapsbeheer Zeeland Lente 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 33