De woensdag-Walcheren-ploeg Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Door: Kees Wisse, vrijwilliger SLZ Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor. Deze ploeg is een zogenaamde door-de- weekse vrijwilligersgroep die begonnen is in februari 1997. We werken zelfstandig en worden aangestuurd door SLZ. Dat wil zeggen dat SLZ ons programma bepaalt maar dat we zonder SLZ'ers op pad gaan. De groep bestaat momenteel uit: Jos van Broekhoven Tom Bruins Jan Dingemanse Niek Klaasse Frans Nijhoff Cees Schipper Marius van de Velde Tjalling Visser Kees Wisse De afgelopen 10 jaar is de samenstelling stabiel. We werken elke woensdag van 9 tot een uur of 3, in de maanden oktober tot en met maart, meestal op Walcheren, maar ook regelmatig op Schouwen of Noord-Beveland. Het werk bestaat voornamelijk uit knotten, bosjes dunnen, planten (bijvoorbeeld Zeeuwse hagen) en het bestrijden van Amerikaanse vogelkers (in de Manteling en de kop van Schouwen). De opdrachtgevers zijn particulieren en organisaties als Staatsbosbeheer, Natuur monumenten en Waterschap Scheldestromen. Het werk is leuk en afwisselend en wij vinden het ook zinvol. En je blijft er jong bij. De gemiddelde leeftijd van de groep is nu ruim 70 Eén van de vrijwilligers die heel lang heeft meegedraaid is Jo v.d. Klooster. Hij is er mee doorgegaan tot hij 91 was. We zijn allemaal van plan het zeker even lang vol te houden.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 35