Een nieuwe naam Zoals je aan de voorkant kan zien heeft ons kwartaalblad een nieuwe naam: Landschapsbeheer Zeeland. De vorige naam, 'De Boom In', was voor velen toch wat minder passend geworden. Alhoewel SLZ nog veel de boom in gaat om wilgen te knotten en hoogstamfruitbomen te snoei en, was de titel niet dekkend voor al het andere werk wat SLZ uitvoert voor het beheer en de beleving van het cultuurland schap in Zeeland. Naast het beheren van bomen houdt SLZ zich bezig met cultuur historie zoals het herstellen van boerener ven en typische kleinschalige landschaps elementen hiervan; met het beschermen van de planten en dieren die horen bij het cultuurlandschap van Zeeland zoals wilde bijen, kamsalamanders en patrijzen; met het aanleggen en onderhouden van wandelroutes; en met het coördineren en faciliteren van al het mooie en belangrijke vrijwilligerswerk om het cultuurlandschap van Zeeland te behouden. We hebben, naar aanleiding van de oproep in de laatste 'de boom in' veel creatieve reacties ontvangen zoals 'Zeeuwse wortels', 'de deur uit', 'vrienden in het groen', 'Zeeuwse Landschapshulp' en 'krachten bundeling'. Toch is uiteindelijk gekozen voor een naam van het kwartaalblad die vrijwel geheel overeenkomt met de eigen naam van de stichting. We hebben dit gedaan om een aantal redenen. We vinden het belang rijk dat het kwartaalblad al het werk wat we doen omvat, dat de naam van het blad gekoppeld wordt aan de naam van de stichting en dat de naam zoveel mogelijk verwarring moet voorkomen met de werk zaamheden van andere organisaties in Zeeland die werken aan landschaps beleving, natuur of cultuurhistorie. En natuurlijk omdat we ook trots zijn op de naam Landschapsbeheer Zeeland! Joan van der Velden, directeur SLZ 2

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 4