Dit is een eerste artikel uit een regionale serie over bomen in Zeeland, het beleid en de wet geving daaromheen. Zeeland staat bekend als een open provincie met relatief weinig bos en bomen. Toch heeft ook onze provincie veel te bieden aan opmerkelijke bomen. Veel te veel zelfs om allemaal te bespreken. De bomen in deze serie zijn daarom niet meer dan enkele bijzondere krenten uit de pap. We beginnen deze serie in het zuidwesten en gaan dan rich ting noordoost. We starten in West Zeeuws- Vlaanderen. In de volgende nummers van ons blad gaat het via Oost Zeeuws-Vlaanderen, Walcheren, de Bevelanden, Tholen naar Schouwen-Duiveland. Beleid en regelgeving De gemeente Sluis heeft een Monumentale bomenlijst. Bij voorgenomen velling van deze bomen is een Omgevingsvergunning nodig, waarbij inspraak mogelijk is. In tegenstelling tot de meeste gemeenten in Zeeland is deze lijst niet op de gemeente lijke website te raadplegen. Als reden wordt hiervoor de privacy van de eigenaren genoemd. Wel is informatie hierover opvraagbaar en zijn alle eigenaren van der gelijke bomen hierover geïnformeerd. Bomen die niet op de lijst staan, kunnen zonder Omgevingsvergunning in het kader van de Wet algemene bepalingen omge- vingsrecht (Wabo) worden geveld. Uiteraard is het zo dat deze bomen nog wel beschermd kunnen zijn door de Wet natuurbescherming (Wn) of de Wet ruimte lijke ordening (Wro). Zie hiervoor het inleidend artikel in de vorige (toen nog) De Boom In. Hierna wordt een aantal karak teristieke voorbeelden van beplanting en beknopt wat informatie betreffende de bescherming gegeven. Landschapsbeheer Zeeland Lente 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 3

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 5