Solitaire bomen Soms zijn er solitaire bomen of kleine boomgroepjes. Paardenkastanjes, linden, essen of eiken decoreren het landschap. Op een aantal plaatsen staan machtig grote populieren, die mogelijk al zo'n hon derd jaar oud zijn. Deze bomen vallen nooit onder de Wn. Indien de bestemming Natuur of Agrarisch met waarden is, dan valt deze wel onder de Wro en indien op de monumentale bomenlijst dan valt deze ook onder de Wabo. Hoogstamfruitbomen Op erven en in boomgaarden zijn nog fraaie hoogstambomen aanwezig. Ondanks hun landschappelijke waarde zijn deze bijna nooit beschermd. Ze zijn bijna nooit bestemmingsmatig beschermd en vallen ook niet onder de Wn. Van alle soor ten fruitbomen worden alleen walnoten opgenomen op de Monumentale bomen- lijst. Hagen In het landschap zijn nog prachtige voor beelden van hagen, bestaande uit mei doorns en soms nog een aantal andere inheemse soorten. Vanuit de Wabo zijn deze niet beschermd (want niet opgeno men op de Monumentale bomenlijst). Vanuit de Wn kunnen ze wel beschermd zijn (niet als ze als windscherm rond een boomgaard staan) en ook vanuit de Wro, als er een bestemming Natuur of Agrarisch met waarden is. Bij het snoeien van de hagen mogen geen nesten worden ver nield. De snoei in het kader van bacterie- vuurbestrijding is in de Wn echter vrijge steld. Bossen De streek behoort tot de meest bos arme gebieden van Nederland. Er zijn een paar kleine snippertjes in de zandstreek langs Landschapsbeheer Zeeland Lente 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 5

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 7