J Aanleggen van een bijenhotel het schoolkinderen. Foto's: Sylvia Tuinder Yerseke Samen met de gemeente Reimerswaal, bewoners en SLZ kwam er in Yerseke een dorpsboomgaard. SLZ hielp de ijverige schoolkinderen hier met het planten in 't Of van lese. In deze boomgaard met oude ras sen en bijenbomen kwam een samenwer king op gang met, bewoners, de zorg groep, schoolkinderen en de gemeente. Dankzij deze unieke samenwerking konden we een bijenhotel aanleggen tijdens NLdoet en ligt er een mooie bijenplek. Noordaouwe "leder dorp zijn boomgaard" was in 2017 de aanleiding voor de dorpsraad om contact met SLZ te zoeken en zo met de gemeente in overleg te gaan om hun plan voor een boomgaard uit te werken. Ook hier groot gevoel voor bijen en zo kwam de gemoti veerde werkgroep tot het idee van hun bijensnoeptuin. Ze kijken uit naar het moment dat er kan worden gewerkt aan de aanleg. Dat zal waarschijnlijk in 2018 zijn. Het voortraject is zeker zo belangrijk! Iedere school een bijenhotel met bijen- snoeptuintje! In 2018 gaat SLZ samen met de gemeente Noord-Beveland, scholen, IVN en NME kijken of het lukt om een bijenhotel met bijensnoeptuintje aan te leggen om kinderen praktisch te laten zien hoe een bijenplek kan worden ingericht. Een bijen hotel is een educatief mooie nestelplek waar veel over te vertellen is én heel wat te zien is. De stammetjes zijn gereed! Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 13

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 15