V de Bieweg geplaatst door de vrijwilligers. Echter niet exact op de originele plaats, maar een aantal meters verderop in de berm. Daar staat hij veilig en zichtbaar in een stenen bed met een plaquette met wat informatie. Godshuizen Gent paal in de Catharinastraat Elke zomer fietst vrijwilliger Adrie van Alten een rondje langs verschillende historische grenspalen in de omgeving van Overslag en Axel om te kijken of ze er nog staan. Wanneer het gras er te hoog omheen staat, haalt hij dat even weg, zodat ze beter zicht baar zijn om schade door maaimachines te voorkomen. In mei 2017 mailde Adrie SLZ dat de paal van de Godshuizen Gent aan de Catharinastraat er niet meer stond. Een andere grenspaal vrijwilliger, Maurice Kindt, is toen gaan zoeken en vond hem op de bodem van de sloot. Omdat de paal daar voor maaiers veilig lag, is hij daar een tijdje blijven liggen. Met Waterschap Schelde- stromen, eigenaar van de paal, werd con tact opgenomen. Eind 2017 plaatsten zij de paal weer terug, iets meer in de berm dan eerst. De paal was al twee keer eerder omver gereden en telkens op een veilig geachte plaats teruggezet. In april 2018 kwam opnieuw de melding dat de paal weer verdwenen was. Hij werd vlakbij zijn laatste standplaats teruggevon den in het gras, helaas weer met nieuwe schade. De paal is in veiligheid gebracht en ligt nu in opslag. We moeten ons beraden of dit ruim honderd jaar oude maar piep kleine historische landschapselement, niet beter op een andere plaats zijn verhaal kan vertellen... De paal van de Godshuizen Gent. Foto: Maurice Kindt 16

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 18