ZAGRAS staat stil bij... nu Door: Jannie de Putter, vrijwilliger werkgroep Zaamslagse Graven Spreken In april 2013 begon onze werkgroep ZAamslagse GRAven Spreken (ZAGRAS) met het schoonmaken van grafstenen op onze begraafplaats. Tot en met oktober werkten we elke maandag en soms nog extra dagdelen om de zerken leesbaar te maken. Verschillende mensen hebben daarbij enkele dagdelen geholpen. Van alle 2000 graven werden foto's gemaakt en de teksten van de grafstenen werden digi taal opgeslagen. Ook is er onderzoek gedaan naar mossen en korstmossen. Er werden 30 soorten aangetroffen, waarvan 2 vrij zeldzame. Dit jaar hebben we ons voor de eerste keer aangemeld voor NLdoet. Dat heeft ons negen vrijwilligers opgeleverd voor 9 en 10 maart. Acht mannen - onder wie "ervaren" vrijwilligers - hebben zaterdag 19 mei een zwaar werk afgemaakt: het rechtzetten van verzakte stenen en omrandingen. Op de foto is duidelijk te zien dat familieleden ook de handen uit de mouwen steken: de grafsteen is opnieuw ingeverfd. Met een niet helemaal vaste hand en met een warm hart: de jongste zus van de overledene was inmiddels ook 85+. ZAGRAS is bezig met het samenstellen van een boek over onze bijzondere, bijna 200 jaar oude begraafplaats, die na diverse uit breidingen nog steeds in gebruik is. Ook de militaire begraafplaats wijkt af van de gebruikelijke vorm. We leggen het allemaal uit tijdens een rondleiding! Rondleidingen begraafplaats Zaamslag De werkgroep ZAGRAS nodigt u uit voor een rondleiding op de Algemene Begraaf plaats aan de Veerstraat te Zaamslag. We verzamelen aan de hoofdingang om 13.30 uur, de rondleidingen duren tot circa 14.45 uur. Data: zaterdagen 2 juni, 7 juli, 4 augustus, 1 september en 6 oktober. Voor meer informatie kun je kijken op: www.protestantsegemeentezaamslag.nl Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 19