XXjhXM f soorten. Voor meer informatie over het waarom van het ecologisch maaibeheer verwijs is naar het artikel 'Het beheer van een bloemrijke vegetatie' in ons lente nummer van 2016. Er zijn een aantal redenen voor opdracht gevers om het ecologisch maaibeheer juist door SLZ uit te laten voeren. Vooral de ken nis, betrokkenheid en manier van werken spreekt de opdrachtgevers aan. Door kennis van de vegetatie en de projecten kan goed ingespeeld worden op de ont wikkeling van een terrein en worden veel projecten gefaseerd gemaaid. Door het maaien met een vrij lichte maaibalk met een laag zwaartepunt kan ook op taluds en kwetsbare terreinen gemaaid worden. Vrijwilligers harken deze gebieden af waar door er geen zware machines in zo'n gebied hoeven te komen en wordt spoor vorming of verdichting van de bodem voorkomen. De éénassige trekker is voor zien van een maaibalk. De persoon die maait, loopt achter het apparaat en heeft hierdoor goed zicht op de te maaien vege tatie en kan snel ingrijpen als dit nodig is. Bij bijzondere soorten bijvoorbeeld. Na het maaien wordt het maaisel met hooiharken bij elkaar geharkt en met een kruiwagen of berrie (soort draagbaar) weggebracht naar de verzamelplaats. Deze hoop wordt later afgevoerd, maar meestal proberen we het maaisel ter plekke te verwerken. Op deze manier dragen we bij aan de instandhouding en versterking van de biodiversiteit. Ook in 2018 gaan we weer verder met het ecologisch maaibe- heer. Zo is er een opdracht van de gemeen te Goes gekomen om twee terreinen te maaien middels Sinusbeheer (meanderend maaien in wisselende patronen). Deze methode is nieuw voor ons, maar we hou den jullie op de hoogte van de resultaten. Op www.vlinderstichting.nl kun je alvast meer lezen over deze methode. 6 ---- ■igHB; Maaien met maaibalk in duinvallei. Foto: Bert Helm Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 23

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 25