Oudedorp De Sint Jooslandpolder is een zogenaamde jonge zeekleipolder. Kenmerkende voor deze polders is de bouwwijze van de dor pen: de zogenaamde voorstraatdorpen. Ook het Oudedorp is gestart als voorstraat dorp waarbij het kenmerkend is dat de voorstraat dwars op de dijk is gebouwd. In dit geval is dat de Sint Jooslandstraat. Het is alleen altijd bij deze ene straat gebleven en ook is er nooit een kerk gebouwd dus feitelijk is het geen dorp. Er is nog niet heel veel veranderd in de straat. Zo staat één van de linde's die ook op de foto uit 1930 staat er nu nog steeds. Deze boom is dus meer dan 90 jaar oud! Bewoners van Oudedorp poseren, anno 1930 Bron: Beeldbank Zeeland, Zeeuwse Bibliotheek Oudedorp huidige situatie met de linde. Foto: Pieter Voets De Middelburgse Polder met Nieuwland De Middelburgse polder grenst noordwes telijk aan de Sint Jooslandpolder en bestaat uit het in 1644 omdijkte schor 'Stinckaert' (eiland met 'Stelle' zie kaart 1658). Wanneer je over de Boomdijk loopt of fietst, zijn op een aantal plaatsen in de Middelburgse Polder kreekrestanten te zien die voor de omdijking de stroomgeul tussen de twee schorren vormde. Het dorp Nieuwland dat in de Middelburgse polder ligt is in tegen stelling van het Oudedorp uitgegroeid tot een echt dorp met een kerk. Dit heeft te maken met de betere ligging ten opzichte van Middelburg aangezien daar toen een veer naar Middelburg was. De naam Veerstraat en het voormalig restaurant de Rode Leeuw, dat vroeger het veerhuis was, herinneren nog aan deze tijd. De naam Nieuw- en Sint Joosland is een samenvoe ging van de twee plaatsnamen. Kreek Middelburgse Polder met links de Boomdijk Foto: Pieter Voets Om deze geschiedenis te zien is het erg leuk om het Wandelnetwerk Zeeland of het ommetje van Nieuw- en Sint Joosland te lopen.Tegenover de Rode Leeuw staat een informatiepaneel met de route en nog meer informatie over de omgeving. Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 33