Kort nieuws Afscheid Jacob Jacob Bouwman is vanaf ljuni niet meer in dienst bij SLZ. Hij is aangenomen bij de gemeente Borsele als technisch medewerker groen. Jacob was bijna 10 jaar werkzaam bij SLZ en heeft zich met name ingezet voor ARBO zaken, vrijwilligerswerk, agrarisch natuurbeheer en het wagenpark van SLZ. ELSTA Dit jaar gaat de ELSTA /AES elektriciteitscen trale SLZ weer sponsoren, het betreft de aan koop van gereedschapsets voor de vrijwilli gers. In 2016 hebben ze al de aanplant van 35 hoogstammen in dorpsboomgaarden gesponsord. Na aankoop zullen we ELSTA bij een vrijwilligersactiviteit met het nieuwe gereedschap bedanken voor de bijdrage. Vacature Coördinator Wandelnetwerken Zuid-Beveland Door bijna heel Zeeland ligt het Wandel netwerk Zeeland en wandelaars kunnen via knooppunten hun eigen wandeling uit stippelen. Het Wandelnetwerk vraagt ook onderhoud en gelukkig zijn er vele vrijwilli gers die het Wandelnetwerk controleren of herstelwerkzaamheden uitvoeren. Onze huidige coördinator, Arthur Stijns, gaat er helaas mee stoppen. Daarom zijn we op zoek naar een geschikte kandidaat voor deze functie. Meer informatie kun je op www.natuurwerkzeeland.nl vinden of bel met Pieter Voets, tel. 0113-230936. Rectificatie In de vorige editie stond in het artikel 'Sporen in het landschap', per abuis vermeld dat het einde van de Tweede Wereldoorlog nu bijna 73 jaar geleden is. Echter dit moet zijn 'bijna 74 jaar geleden. Het einde van de Tweede Wereldoorlog was voor bijna heel Zeeland al in 1944 en niet in 1945. Op pagina 6 stond bij het foto onderschrift: 'Het Erasmusbos bij Aarden burg' maar dit moest natuurlijk De Elder- schans bij Aardenburg zijn en op pagina 28/29 zijn de foto's verwisseld met de onderschriften. Onze excuses hiervoor. Aftrap De Zeeuwse Natuur In april jl. heeft de heer Derek Alsema, wet houder in Goes samen met de middelbare school uit Middelburg, Carla Schönknecht en alle mensen van De Zeeuwse Natuur als aftrap van het samenwerkingsverband 'De Zeeuwse Natuur', diverse bomen geplant. Planten boom door schoolkinderen en Carla Schönknecht Foto: Joan van der Velden Cursus bijvriendelijk tuin- en groenon derhoud voor gemeenten én vrijwilligers In de cursus leer je hoe je tuin en omgeving bijvriendelijk maakt: hoe je kunt zorgen voor voldoende voedsel en nestgelegen heid voor wilde bijen. Met bijvriendelijk onderhoud help je niet alleen de wilde bijen, maar ook andere insecten en de biodiversiteit in het algemeen. Kijk voor meer informatie op onze website. 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 34