Plantenwerkgroep 't Duumpje Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Door: Awie de Zwart, vrijwilliger plantenwerkgroep van't Duumpje Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor. De plantenwerkgroep van 't Duumpje is een kleine, maar leuke en enthousiaste groep. Net als bij veel andere vrijwilligersgroepen is de gemiddelde leeftijd de jeugdfase al ruim gepasseerd. Dat statistische feit weerhoudt ons er niet van om al zo'n 25 jaar met veel plezier de wilde flora in West-Zeeuws- Vlaanderen te onderzoeken en in kaart te brengen. Ieder jaar organiseren wij een achttal donderdagavondexcursies. Dat zijn uitstapjes naar natuurgebieden of andere voor planten interessante plekken. Ook proberen we ieder jaar een dorp of stadje floristisch uit te pluizen. Naast de vaste donderdagavonden gaan we ook een paar keer in het weekend op pad. Dit in het kader van het landelijke project: Het Nieuwe Strepen. Daarbij wordt een kilo- meterhok (1 x 1 km) volledig onderzocht door twee onafhankelijk van elkaar opererende groepen. De afgelopen jaren hebben we ons voor de Flora Zeelandica intensief bezig gehouden met het inventariseren van slecht onderzochte kilometerhokken. Dat betekende in ons geval vooral veel saaie en soortenarme landbouw- polders bezoeken. Inmiddels is het lijvige naslagwerk af en kunnen wij ons weer richten op de leuke gebieden. En dat is van belang, want plantjes kijken is een hobby en dan moet het plezier voorop staan. Vrijwilligerswerk doe je voor je lol. Daar ligt ook een van de belang rijkste raakvlakken met SLZ. Beiden vissen we in dezelfde vijver om die schaarse vrijwilliger aan de haak te slaan. En dan is plezier een belangrijk aas. Interesse om eens mee te gaan? Mail dan naar azwart01@hetnet.nl Awie de Zwart

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 35