Door: mr. Guido Herwig, notaris te Vlissingen Financiële steun Als u Stichting Landschapsbeheer Zeeland een warm hart toedraagt, staan er verschil lende mogelijkheden open om de verwe zenlijking van haar doel financieel te onder steunen. U kunt bij leven denken aan het doen van een eenmalige schenking of een jaarlijkse schenking. Het voordeel is dat u zelf kunt volgen wat de stichting met uw bijdrage realiseert. U kunt de stichting ook in uw testament opnemen, door middel van een legaat of erfstelling. Dit heeft pas na uw overlijden effect. De stichting is door de Belastingdienst erkend als algemeen nut beogende instel ling (ANBI). Daardoor hoeft de stichting over schenkingen, erfstellingen en legaten geen erf- of schenkbelasting te betalen, ongeacht de hoogte van het bedrag. Bij leven Voor uw aangifte inkomstenbelasting kan een gift aan de stichting een extra aftrek post in box I opleveren, waardoor de Staat eigenlijk aan uw schenking meebetaalt! De gift moet dan in een kalenderjaar minimaal 60 bedragen, of als dat meer is minimaal 1% en maximaal 10% van uw verzamelin- komen (vóór toepassing van de persoons gebonden aftrek). Voor fiscale partners, worden de grenzen eenmaal gehanteerd en worden de verzamelinkomens bij elkaar opgeteld. Ook het afzien van vergoeding door een vrijwilliger kan worden aange merkt als een gift en kan dan aftrekbaar zijn voor de inkomstenbelasting. Als u zich bij overeenkomst verplicht om ten minste vijf jaar lang jaarlijks een schenking te doen, is de schenking jaarlijks geheel aftrekbaar ongeacht de grensbedragen. Het is niet meer verplicht deze overeen komst in een notariële akte op te nemen. De directeur van de stichting kan u helpen bij het opstellen van de overeenkomst. Na overlijden Als u de stichting wilt bevoordelen na uw overlijden, kunt u kiezen voor een legaat of een erfstelling. U kunt een geldlegaat maken. Daarmee legt u aan uw erfgena men de verplichting op om na uw overlij den uit uw vermogen een bedrag uit te keren aan de stichting. U kunt ook een roerende of onroerende zaak legateren. Als u er sterk aan twijfelt of uw nalaten schap groot genoeg is om het geldlegaat geheel uit te keren, zou u er ook voor kun nen kiezen de omvang van het legaat te laten bepalen door een percentage van uw nalatenschap. De omvang van het legaat zou u eventueel ook kunnen indexeren.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 6