Stichting d'Aegen Door: A.C. (Adrie) de Bruijn, aftredend voorzitter van Stichting d'Aegen In januari 2006 is de Stichting d' Aegen opgericht om uitvoering te geven aan het project d' Aegen met als doel: Walcheren weer de Tuin van Zeeland! De Stichting bestaat uit vrijwilligers, die benoemd zijn door Stichting Het Zeeuws Landschap, Stichting Landschapsbeheer Zeeland en de Natuurvereniging Natuurlijk Walcheren en recent aangevuld met een afgevaardigde van I.V.N. Walcheren. Allemaal mensen die enthousiast en bevlogen zijn om dit project goed te begeleiden. De ondersteuning en uitvoering komt van Landschapsbeheer Zeeland. Vanaf 2006 ben ik onafhankelijk voorzitter geweest, volgens de statuten zit mijn tijd er op en daarom ben ik in de afgelopen voor jaarsvergadering opgevolgd door Jacques Vroon, die ook als onafhankelijk voorzitter het stokje overneemt. De afgelopen 12 jaar is een boeiende en enerverende tijd geweest, we hebben in samenwerking met boeren en andere grondeigenaren in het noordelijk deel van Walcheren (fase 1) een heggenlandschap ontwikkeld. We sloten contracten af met grondeigenaren en grondgebruikers voor een lange periode, de contracten van de eerste 7 jaar zijn bijna allemaal verlengd. De deelnemers van fase 1 ontvangen jaar lijks een vergoeding die de opbrengstder ving van de grond en de beheerskosten dekt. De pot met geld is in 2006 gevuld door de gemeente Veere en de Provincie Zeeland. Het financieel beheer is ondergebracht bij het Nationaal Groenfonds, dat betrokken is bij meerdere regionale landschapsfondsen. Omdat we langdurige contracten hebben afgesloten kunnen we momenteel geen 6

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 8