nieuwe contracten met een vergoeding afsluiten en alleen de bestaande verlengen. Er wordt nu onderzocht of d'Aegen op termijn over kan gaan in het ANLb (via de (ANLb) kunnen collectieven een vergoeding aanvragen voor de maatregelen die zij nemen voor agrarisch natuurbeheer). Als dit lukt, is de toekomst van het heggen- landschap en de akkerranden weer voor lange tijd gegarandeerd. In 2015 hebben we fase 2 opengesteld voor deelname op heel Walcheren. Op de landbouwgronden van deze deelnemers worden landschapselementen, zoals heg gen, poelen en geriefbosjes gerealiseerd. We subsidiëren en assisteren bij de aanleg, maar de deelnemers ontvangen geen beheers- of onderhoudsvergoeding, terwijl hier bij de enthousiaste deelnemers veel vraag naar is. In 2017 is besloten om bij Vrouwenpolder een wandelroute langs de heggen en de andere landschapselementen aan te leggen, in overleg met de eigenaren. Een geweldig goed initiatief om ook wandelaars op deze wijze van dit speciale Walcherse landschap en de bij behorende natuur te laten genieten. De route zal ook opgenomen worden in het Wandelnetwerk op Walcheren. De uitdaging voor het bestuur ligt nu vooral in het zoeken naar sponsors als bijv. gemeente Veere, Provincie Zeeland, EU, en maatschappelijke organisaties om de vele mogelijkheden die de samenwer king met boeren, grondeigenaren, natuur organisaties en anderen een nieuwe impuls te geven in "Walcheren, de Tuin van Zeeland" Landschapsbeheer Zeeland Zomer 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 7

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 9