dagen wordt praktische kennis van het onderhoud uitgedragen zoals planten, knotten en snoeien. Bij excursies laat SLZ mensen van dichtbij beleven wat een erf of landschapselement voor waarde heeft. Deelnemers ontdekken wat in het landschap past, zodat ze zelf aan de slag kunnen. Waarin zie je vooral de versterking door samenwerking binnen de Zeeuwse Natuur? Samen kunnen we meer mensen in Zeeland in contact brengen met (educatie over) natuur en landschap. Iedere organi satie deed al veel en werkt nu samen aan verbetering van de vindbaarheid van het kennis- en belevingsaanbod en benadrukt herkenbare thema's. In ons jaarlijkse wandelevent accentueren we samen met de partners van de Zeeuwse Natuur een thema als Natuur en Gezondheid. We zoeken naar manieren om onze knot- en plantactiviteiten te combineren met natuureducatie door andere organisaties. We willen meer vrijwilligers betrekken en werven via www.natuurwerkzeeland.nl waar alle vacatures voor het groene vrij willigerswerk op staan. Excursie met eigenaren en bewoners van het buitengebied Sven van Rijswijk van Terra Maris TERRA MARIS Wat zijn de belangrijkste werkzaamheden van uw organisatie? Terra Maris is het museum voor natuur en landschap van Zeeland. Het heeft een vaste tentoonstelling en een wisselzaal, waar dit jaar de tentoonstelling 'laat maar waaien' te zien is. Daarnaast is er een prachtige landschapstuin waar bezoekers alle voorko mende landschapstypen van Zeeland kun nen beleven en een open depot waar bezoekers van het museum onder leiding van een gids alle museumschatten kunnen bekijken. Terra Maris voert, naast haar 8

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 10