r~9 Terra Maris is één en al natuureducatie. Naast de standaard museumpresentatie worden er tal van schoolklassen ontvangen en worden er jaarlijks ruim 250 natuur- activiteiten georganiseerd. Deze activiteiten zijn met name voor gezinnen met kinderen en hebben altijd zowel een belevings- als educatief component. \\éf\ natuur I VI I educatie V museumfunctie, ook Natuur en Milieu edu catie Walcheren uit. Binnen dat project val len ook deelprojecten zoals Schoon Zeeland en de week van de zee. Terra Maris is een dochterstichting van Stichting het Zeeuwse Landschap. Wat doet u momenteel aan natuureducatie? IVN Wat zijn de belangrijkste werkzaamheden van uw organisatie? Buiten zijn, vrij spelen en onbevangen de natuur ontdekken helpt kinderen in de ontwikkeling van hun zintuigen, motoriek, sociale vaardigheden en creativiteit. Daarom werkt IVN dagelijks aan een (be)leefwereld waarin contact tussen kind en natuur vanzelfsprekend is. Wat doet u momenteel aan natuureducatie? IVN brengt de natuur dichtbij: op school, de kinderopvang en in de vrije tijd. IVN neemt kinderen mee naar buiten en facili- Ook is in de zomermaanden de Scharrelkids club actief. Dit natuurbelevingsteam wordt in samenwerking met IVN georganiseerd. Waarin zie je vooral de versterking door samenwerking binnen de Zeeuwse Natuur? De versterking zit hem met name in de gezamenlijke communicatie en de afstem ming in activiteiten. Op deze wijze weten de mensen beter wat er georganiseerd wordt en wordt er meer impact bereikt. Ook denk ik dat op activiteitenniveau ook winst kan worden gehaald. Terra Maris wil graag een podium zijn waarop ook andere natuur organisaties kunnen presenteren wat zij doen. Vincent van der Veen van het IVN teert pedagogisch medewerkers, leerkrach ten en ouders met opleidingen, lesmateria len en leermiddelen. Zo planten we het zaadje van de liefde en zorg voor de natuur. Waarin zie je vooral de versterking door samenwerking binnen de Zeeuwse Natuur? Door de samenwerking Zeeuwse Natuur geloven wij samen meer impact te bereiken. De eerste resultaten laten dat ook zien. Ruim 42% van de Zeeuwse basis scholen deed dit jaar bijvoorbeeld mee aan de Nationale Buitenlesdag. Daarmee waren we als Zeeland koploper in Nederland. Dat smaakt naar meer. Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 9

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 11