n> NATUUR DE ZEEUWSE Nationaal Park Oosterschelde Wilco Jacobusse van het NPO NATIONAAL PARK OOSTERSCHELDE Wat zijn de belangrijkste werkzaamheden van uw organisatie? We gaan voor een langdurige, duurzame en veilige instandhouding van de Ooster schelde en het omringende landschap. De bijzondere Oosterscheldenatuur is de basis van alle gebruiksfuncties van en activiteiten in en om Nationaal Park Oosterschelde. Om draagvlak te creëren voor het behoud en de bescherming van de bijzondere natuurwaarden in en rond om de Oosterschelde staat het optimaal zichtbaar en beleefbaar maken van de natuur voor bezoekers en bewoners centraal. Nationaal Park Oosterschelde werkt daarin actief samen met alle stake holders in het gebied. Wat doet u momenteel aan natuureducatie? Nationaal Park Oosterschelde wil zoveel mogelijk mensen bewust maken en laten genieten van de natuur in en om het water. Zo organiseren we een jaarrond activiteiten programma om bezoekers en omwonen den de Oosterschelde te laten beleven. Hierbij wordt aandacht gevraagd voor onder meer de natuurwaarden en de achtergronden van beheermaatregelen, de effecten van de mens op de natuur en het nut van natuurbehoud. Dit gebeurt in de vorm van excursies, cursussen en een jaarrond educatieprogramma voor scholen. De uitvoering van het educatieprogramma wordt grotendeels verzorgd door de diverse NME centra rondom de Oosterschelde. Waarin zie je vooral de versterking door samenwerking binnen de Zeeuwse Natuur? Het samenwerkingsverband 'de Zeeuwse Natuur' biedt mooie aanknopingspunten om nog meer gezamenlijk naar buiten te treden met een gevarieerd natuurbelevings programma om Zeeuwen en bezoekers de Zeeuwse natuur te laten beleven en in hun hart te laten sluiten.

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 12