De oude walnotenboom tegen de oude zeedijk. Foto: Marian Rootsaert-Hennekeij zijn er genoeg nestelmogelijkheden voor verschillende vogelsoorten. In het weiland liggen twee drinkputten, goed voor bijvoor beeld amfibieën en libellen. Ook aan de bijen en vlinders is gedacht door bij het kippenhok een bloemenrand te laten groeien en elders potten met verschillende kruiden neer te zetten. Er zijn verschillende spannende groene hoekjes te vinden op het erf waar de kruipplanten weelderig hun gang mogen gaan. Een hoogstamfruit- boomgaardje, een paardenweide en een weiland met drie drinkputten completeren het gebied. Het gehele erf met erfbeplan- ting ziet er allesbehalve vlak uit. Naast het woonhuis ligt een bloementuin met eveneens insectenminnende planten. Iets verder achter een schuurtje kom je in een gebied met bomen, waaronder veel kruipende klimop en schaduwminnende planten groeien. Een 'kabouterhoekje' voor kinderen met hier en daar verspreid op het erf planten- en bloembakken. Het was werkelijk een belevenis om dit idyllische 'Plekje' te mogen inventariseren. De huidige bewoners en hun voorouders (al decennia in bezit van de familie Koster) zijn er goed in geslaagd om de cultuur historische waarde van de inlaag met zijn mooie oude bomen en biodiversiteit weten te behouden en waar mogelijk uit te breiden: de belangrijkste redenen waarom de eigenaren van dit erf de Zeeuwse Erftrofee 2018 ontvangen! Veel waardering voor Arianne Koster en Dick Schipper met hun erf Klein Brabant in Waterlandkerkje! 13

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 15