0 hebben nemen de krachten duidelijk af en gaat het werken (vooral bij de jongere leer lingen) langzaam over naar spelen. Niet lang daarna is het feest echt klaar en gaat de fietstocht richting school. Wat rest is de tevreden begeleider, die even een moment je rust neemt en bij moet komen van alle drukte. Hij denkt daarbij met enig mede lijden aan de juf of meester die dag in dag uit in deze drukte moet werken... Petje af. Voor elke groep een natuurklus De aangeboden klus wordt zo goed moge lijk op de te verwachten groep afgestemd. Bij het knotten met basisschool selecteren we knotbomen met takken van 2 of 3 jaar. De leerlingen uit het voortgezet onderwijs kunnen een maatje dikker aan. Naast het uitzoeken van de geschikte klus kijken we vooral bij speciaal onderwijs nog wat selectiever en betrekken we de omgeving erbij. Zo werken we bijvoorbeeld jaarlijks 2 dagen met 'De klimopschool' uit Middel burg (voornamelijk leerlingen met een autismespectrumstoornis) op boerderij 'De Kreekrug' nabij Grijpskerke. Alle knotbomen worden er elk jaar door deze school geknot, de takken zijn dus een jarig en gemakkelijk te knippen. Voor deze leerlingen is het inmiddels een vertrouwde omgeving geworden waar ze ook van al de andere dingen op de boerderij kunnen genieten. De paarden en de lieve hond (die eindeloos apporteert) zijn favoriet. de leuKste activiteit van het schooljaar: \)CV" Tekening gemaakt door Femke Stout van de Bisschop Ernstschool. Toen groep 7, nu groep 8. Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 17

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 19