Nico wandelt 1 Langs water en land rond Zierikzee Door: Nico Baart, wandelvrijwilliger SLZ Ondanks de hitte van de afgelopen tijd zal ik toch eens op pad moeten om mijn belofte, een wandeling te maken en te beschrijven, in te lossen. Na de eerste hittegolf kies ik er voor om op maandagochtend te gaan wan delen, en van huis uit te vertrekken, zodat ik de auto kan laten staan. Als startpunt neem ik knooppuntpaal 59, die recht vóór de Zuidhavenpoort staat en naast huis 'De Adelaere' aan de Oude Haven te Zierik zee. Het oudste carillon van Nederland boven in het koepeltorentje speelt al de hele zomer 'Ga mee naar buiten allemaal'. Ik loop dus onder de poort door, langs het beeld 'Beproefd, niet gebroken' van Ad Braat en ga de ophaalbrug over. Meteen linksaf blijf ik de haven volgen richting Het Sas en over de Vissersdijk vóór 'De Werf' langs. Onder de abelen kan ik nog even in de schaduw lopen en heb ik zicht op de achtertuintjes van de Scheeps- timmerdijk met hun boothellingen. Bij het Sas aangekomen ga ik naar de Stapelshof weg met zijn eikenbomenlaan richting Algemene Begraafplaats met de imposante golvende muur en de 2 prachtige witte Acacia bomen. Al het gras in de berm is ver dord. Dat is jammer, maar daardoor krijg ik meer zicht op de wilde planten. Die hou den wel stand en worden goed zichtbaar, zoals het gele Jacobs kruiskruid, de wit-roze akkerwinde en de paarse smeerwortel onder de essen, die nog groen zijn. Terwijl ik bij het stoplicht sta te wachten om over te steken, valt mijn oog op de gele teunis bloemen links, de witte wilde peen rechts en recht vóór mij nog een zielig bosje ver bleekte klaprozen op een strogele onder grond. Ik blijf even de rijksweg richting Nieuwerkerk volgen en zie aan de overkant van de weg dat het graan wordt afgereden en gedorst, het torentje van Dreischor nog juist zichtbaar boven de stofwolken. 18

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 20