In een afgegraasde wei staat een eclecti sche kudde koeien vermoeid te zoeken naar een groen sprietje. Verderop staat een kleine kudde koeien rond een kar met hooi te eten en rechts wordt hun mest uitgere den over het pas gemaaide graanveld. Bovenop de tweede helling krijg ik zicht op Zierikzee en uitleg over de inname van Zierikzee door Mondragon in 1578, die van hieruit de Gouwe overstak en de Watergeuzen verdreef. Onderweg valt op, dat de Groene Dijk alleen nog wat groen heeft dankzij de kruisdistels, die er nog stand houden met de vele insecten, zoals hommels en zandoogjes, die er hun voed sel vinden. Op de kruin van de dijk lijkt het of zijn haren rechtop staan uit boosheid, maar het zijn de resten van het 'Kruipertje' een grassoort, die door het vee wordt gemeden, vanwege de lange naalden aan de aar. Op de weg zijn af en toe een paar mussen te zien en boven het veld duiven, op zoek naar de resterende graankorrels. Het riet in de sloot krijgt al mooie paarse pluimen en even laat een rietzanger zich zien, boven in zo'n rietstengel. Verder hou den de meeste vogels zich gedeisd in de warmte op een enkele boerenzwaluw na. Zodra ik de zeedijk over ga voel ik de lichte bries, die zeer welkom is. Tevens valt mijn oog op een boeketje kamille en paarse lamsoor langs de betonnen glooiing. Het is verwonderlijk te zien wat er tussen die betonnen blokken nog groeit, zoals de bol vormige zeevenkel. Onder aan de glooiing langs de vloedlijn lopen de kokmeeuwen met jongen en zilvermeeuwen te foerage- ren. Als ik ze wat nader bekijk door mijn verrekijker scheert er gehaast een bontbek- pleviertje voorbij, die tussen de basalt ste nen van de Noordbout zijn voedsel zoekt. Na een korte pauze bij bankje van knoop punt 81 loop ik terug richting Zierikzee langs het water met op de achtergrond het geluid van gealarmeerde scholeksters en Algemene Begraafplaats van Zierikzee met Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 19

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 21