if Wm. wM.-Jui zoevende windturbines. Verderop wordt er een oeverloper verstoord en strijkt neer op het slik. Iets verderop richting het water zie ik waar die lamsoor vandaan komt. Hier staat een heel schor met paarse lamsoor, zij het dat het ook al ver uitgebloeid is door de droogte. Dit is dus een stukje pure natuur dat niet betreden mag worden, gelukkig maar. Tot mijn verbazing zie ik er nog een koppeltje gele kwikstaarten tussen de lamsoor en hoor de graspiepers, of zijn het oeverpiepers? Omdat ik al genoeg over de dijk heb gewan deld steek ik de rijksweg over (pas op bij het oversteken) naar De Platte Weg, een voormalig boeren weggetje, maar nu de toegang tot een nieuw industriegebied. De boerderijen zijn gesloopt, maar gelukkig staat de heg er nog, waar de bessen van de Gelderse roos, de meidoorn en de lijsterbes al mooi op kleur zijn. Een bont zandoogje fladdert er rond om wat nectar te vinden. Op het eind van de Platte Weg steek ik de Julianastraat over, loop langs de silo en kom weer uit op de Vissersdijk met zicht op Zierikzee en de Noordhavenpoort met de degen van Mondragon in top. Totaal gelopen kilometers: 9,2 Knooppuntnummers: i 59 - 50 - 51 - 52 - 54 - 60 - 80 - 81 - 58 - 53 - 50 - 59 Route detail: Halverwege 58-53 de rijksweg overgestoken naar Platte Weg en vervolgens terug naar 59 gelopen. Tips: De rondwandeling rond de Gouwe- veerse Polder kan ook gestart worden vanaf het Carpool parkeer terrein aan het stoplicht, Weg naar de Val, bij knooppunt 53 en is dan I 7,4 km. Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 21

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 23