Iedere school een bijenhotel met een bijensnoeptuintje NATUUI WERKDAG weer aan het werk in hun eigen wijk en mobiliseren hierbij (soms wel eens te veel) mensen uit de buurt. Deze groepen realise ren in één klap meerdere doelen van de Zeeuwse Natuur, zoals actieve maatschap pelijke betrokkenheid. De mensen die er eigenhandig voor zorgen dat 'hun' bomen, op de juiste manier, onderhouden blijven met buurtbewoners en daarbij in hun dorp zelf op zoek gaan naar geschikte partners om hun locatie tot een succes te een initiatief van LandschappenNL maken, zijn voor ons hét toonbeeld van de Zeeuwse Natuur. We realiseren ons dat we niet alle betrok ken vrijwilligers(groepen) hebben genoemd, maar over het algemeen is een samenwerking tussen meerdere Zeeuwse partijen onontbeerlijk om een goede Natuurwerkdaglocatie op te zetten. Wil je weten waar jij kunt samenwerken? Kijk op: www.natuurwerkdag.nl voor alle Zeeuwse locaties. Door: Sylvia Tuinder, SLZ Er wordt al veel over geschreven en geluk kig ook al van alles aan gedaan, want de wilde bij heeft het moeilijk en heeft meer plekken nodig waar ze voedsel en nestel gelegenheid kan vinden. Bijen zoeken een plek met bloeiende planten, struiken en bomen. Zo'n plek voor wilde bijen maakt dat de bijen stuifmeel kunnen verzamelen en van nectar kunnen snoepen. Voor de Bijenlinie leggen we op allerlei kansrijke locaties in Zeeland een bijenplek aan. Bijen Het bijenhotel op basisschool het Stelleplankier te Colijnsplaat. Alle foto's: Sylvia Tuinder Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 25

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 27