houden van warme, zon beschenen plaat sen, om daar hun nest te bouwen. Om de wilde bijen te helpen is SLZ in samenwer king met de gemeente Noord-Beveland gestart om op iedere school een bijenhotel met een bijensnoeptuintje aan te leggen. De plaatsing van het bijenhotel is ook een samenwerking met het IVN en MEC de Bevelanden, die de gastlessen over wilde bijen op school geven. 'De Zeeuwse Natuur' in actie! Samenwerken. Bijenlinie enthousiast ontvangen De medewerkers en wethouder van de gemeente Noord-Beveland vonden een bijenhotel op school een prima plan. De schoolkinderen planten dan samen met de wethouder enkele bomen, kruiden of fruitstruiken. Op die manier laten we de kinderen praktisch zien hoe een bijenplek kan worden ingericht en bijvriendelijk beheerd. Een bijenhotel is een educatief en mooi voorbeeld van een plek waar solitaire bovengronds nestelende bijtjes nestelen. Er valt heel wat over te vertellen en er is heel wat te zien. Iedere school een hotel "Het eerste hotel hier in de buurt" zei een van de leerlingen van de school in Kamperland enthousiast, toen hij over de nieuwe nestelplek voor bijen hoorde. De leerlingen mochten ter voorbereiding mee naar buiten om te kijken of er een geschikte plek was rond de school voor een bijensnoeptuin. Ze vonden een goede plek, met bloeiende heesters en zoemende hommels, dus het plan kon doorgaan! Op 18 juni was het zover De dag startte voor de leerlingen van de Kamperschouw met een gastles over wilde bijen door MEC de Bevelanden. Omroep Zeeland was ter plaatse en ontdekte dat de kinderen al veel wisten: "wilde bijen zijn nodig voor bestuiving van ons eten". Samen met de hele school, de wethouder en vrij willigers van SLZ plaatsten we een bijen hotel en maakten we een snoeptuin voor wilde bijen. De bijenplek is kansrijk als er ook in de omgeving bijvriendelijk wordt beheerd. Wethouder Schenkelaars vertelde aan de kinderen dat de gemeente Noord- Beveland er alles aan doet om een bijvrien- delijke gemeente te zijn. Totaal zijn er 4 scholen in de gemeente Noord-Beveland die met een bijensnoeptuin zo iets doen voor de wilde bijen. Ook een enthousiaste ontvangst voor bijen in Colijnsplaat Omdat de directeur van de school Het Stelleplankier en wethouder Schenkelaars ook mee hielpen bij het plaatsen van het bijenhotel was dat voor de kinderen natuurlijk extra motiverend. Zo werden ook hier het hotel en de bessenstruiken voor de bijen enthousiast ontvangen. In het najaar gaan de leerlingen op het schoolplein nog een hoogstamfruit- 26

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 28