boom planten. Er kwam een leuk interview met een mooie foto in de PZC en de gastles door het MEC leverde een hoop gezoem op! De bijenlinie en Nederland Zoemt Voor wilde bijen is het nodig dat het cultuurlandschap minder eenvormig is. Daarom willen we er geschikte bijen- plekken aan leggen. Dan ontstaat er voedsel en nestelgelegenheid voor bijen en kunnen ook andere soorten daarvan profiteren. Stichting Landschapsbeheer Zeeland, IVN Zeeland en HZL streven er samen met bewoners, overheden en andere organisa ties naar om: bijvriendelijk beheer te stimuleren op kansrijke bijenplekken en om nieuwe bijenplekken in te richten. Daarnaast is het nodig om de bijenplekken met elkaar te verbinden. Dit om te voor komen dat bepaalde populaties geïsoleerd raken en om de achteruitgang van de wilde bijen te stoppen. Om dit te bereiken is er maatwerk nodig in het landschap en beheer van de openbare ruimte. Groenbeleid bij de gemeenten en groen- beheerders zelf kunnen een belangrijke rol spelen in het behouden van biodiversiteit en het creëren van gevarieerde leef gebieden. Nederland Zoemt: LandschappenNL, Naturalis, IVN en Natuur Milieu slaan de handen ineen. Met maar één doel: de wilde bij heeft ruimte nodig om te nestelen en genoeg plek om eten te vinden. Samen laten we Nederland zoemen voor de bij met een bijdrage van de Nationale Postcode Loterij. Ieder kan aan het werk voor de wilde bij om het aantal nestgelegenheden te vergroten, door bijenplekken aan te leggen en de voedselvoorziening voor wilde bijen te vergroten. In Zeeland is SLZ met bewoners en vrijwilli gers op diverse plekken aan de slag voor bijenplekken. Meer informatie over de Bijenlinie zie: www.landschapsbeheerzeeland.nl Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 27

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 29