www.natuurwerkzeeland.nl natuurwerkzeeland Door: Caroline Geluk, SLZ Maak (opnieuw) kennis met de website www.natuurwerkzeeland.nl! Hier vindt u alle groene vrijwilligers- vacatures in Zeeland. Groen Vrijwilligerswerk Duizenden vrijwilligers zetten zich in voor natuur en landschap in Zeeland. Lekker in de buitenlucht aan de slag met het knotten van wilgen, gidsen van groepen, promotie- werk, vogeltellingen, het begeleiden van activiteiten met basisscholen of je inzetten als bestuurslid van een natuurvereniging. Dit soort vacatures vindt u op deze website allemaal bij elkaar. Samenwerkingsverband Al jaren werken wij samen met verschillende natuurorganisaties. Zo ook voor deze web site. Al in 2014 is www.natuurwerkzeeland.nl opgericht op initiatief van het Platform Groene Vrijwilligers. Dit is een samenwer kingsverband van acht professionele groene organisaties die is opgericht in februari 2008. Het bestaat uit Stichting Het Zeeuwse Landschap, IVN Zeeland, Stichting Landschapsbeheer Zeeland, MEC De Bevelanden, Nationaal Park Oosterschelde, Natuurmonumenten, Staatsbosbeheer en Terra Maris. Dit plat form werkt nu (gedeeltelijk) samen onder de titel De Zeeuwse Natuur. Vacatures plaatsen Op de website kunnen alle Zeeuwse groene organisaties, natuurverenigingen en bewonersinitiatieven zonder winstoogmerk hun vrijwilligersvacatures plaatsen. Via de button 'inloggen' rechtsboven op de site kunnen zij een account aanvragen. Zodra er toestemming is gegeven door de webmaster, kunnen zij zelf hun groene vrijwilligers- vacatures plaatsen. Versterking samenwerking De website heeft als doelstelling het bevor deren van de continuïteit en de kwaliteit van groen vrijwilligerswerk. De organisaties streven hierbij naar versterking van de samenwerking met natuurverenigingen, groene vrijwilligersorganisaties, zelfstandige vrijwilligersgroepen en groene bewoners initiatieven. Het groene vrijwilligerswerk heeft met deze website een duidelijk gezicht gekregen. Vacatures Onder de button 'vacatures' staat het actuele aanbod aan groen vrijwilligerswerk. Maar er is ook de mogelijkheid te zoeken via het filter, bijvoorbeeld op regio of het soort werk dat men wilt doen. Klik een vacature aan voor alle informatie, de mogelijkheid om aanvullende vragen te stellen en om het profiel te bekijken van de organisatie die het natuurwerk aanbiedt. Voor een (potentiële) vrijwilliger is het nu makkelijker om snel en gericht te vinden wat hij of zij zoekt. Landschapsbeheer Zeeland Herfst 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 31

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 33