Kort nieuws Landschap Nieuwe medewerker: Jimmy Pijcke Per 1 september is Jimmy Pijcke SLZ komen versterken. Hij woont in Aardenburg en heeft hiervoor bij de Vogelbescherming Vlaanderen gewerkt. Hij gaat meewerken aan verschillende projecten met als voor naamste taak het Agrarisch Natuurbeheer. Streekeigen plantmateriaal bestellen Voor iedereen die Zeeuws streekeigen plantmateriaal wil aanplanten hebben wij een lijst met diverse streekeigen bomen, struiken en oude Zeeuws hoogstamfruit- rassen appels, peren, pruimen en kersen opgesteld. Aan de hand van deze lijst kunt u een bestelling plaatsen bij door SLZ geselecteerde bedrijven. Door bij deze bedrijven te bestellen weet u zeker dat uw plantmateriaal gegarandeerd afkomstig is van een betrouwbare bron. U vindt de bedrijven en de assortimentlijst op onze website. Wandelcoördinatoren gevonden In het zomer nummer van dit kwartaalblad deden wij een oproep voor een coördinator wandelnetwerken op Zuid-Beveland. Inmiddels zijn we heel blij dat twee geschikte kandidaten deze klus op zich wil len nemen. Nelleke Luteijn is coördinator 'controle' geworden, zij zal alle vrijwilligers die het wandelnetwerk op Zuid-Beveland nalopen en controleren aansturen. Dick Moelker is coördinator 'herstel" gewor den, hij gaat alle vrijwilligers aansturen die herstelwerkzaamheden op Zuid-Beveland willen uitvoeren. SLZ legt MTB (mountainbike) route aan Op de Kop van Schouwen en op Zuid- Beveland is onze uitvoeringsploeg én de locale mountainbike groep bezig met het aanleggen van een eigen uitdagende route. Eind oktober moeten beide routes klaar zijn. Erfgoeddag in het Landschap: Over Leven in Saeftinghe Op zaterdag 29 september 2018 was het Erfgoeddag in het Landschap. In de middag gaven experts van Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en Het Zeeuwse Landschap familiecolleges en excursies over het leven en het overleven in Saeftinghe. Met de Erfgoeddag willen deze organisaties de samenhang tussen erfgoed, landschap en natuur in beeld brengen én laten beleven door een breed publiek. Experts van Stichting Landschapsbeheer Zeeland, Stichting Cultureel Erfgoed Zeeland en Het Zeeuwse Landschap vertellen in familiecolleges en excursies over het leven - en het overleven- in Saeftinghe.Een uitje voor het hele gezin! 32

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 34