Werkgroep 'De Bogerd' Vrijwilligersorganisatie stelt zich voor Door: Izaak Geschiere, vrijwilliger van werkgroep De Bogerd (Serooskerke) Er zijn veel organisaties die zich vrijwillig inzetten op allerlei terreinen van het landschapsbeheer in Zeeland. Een groot aantal daarvan is aangesloten bij SLZ. Degenen die nog wel versterking kunnen gebruiken hebben een vacature geplaatst op de site www.natuurwerkzeeland.nl. In deze rubriek stelt telkens een van die vrijwilligersgroepen zich voor. Er lag al jaren een stuk grond van ongeveer 1.000 m2 braak aan de rand van Serooskerke. Eigenaar: de gemeente Veere die het gras en het 'onkruid' twee keer per jaar met een klepel maaier te lijf ging. De dorpsraad zag de kans om samen met de basisschool hier een smake lijk, educatief plekje van te maken. We maakten contact met de SLZ en dat bleek een goede zet, want de stichting heeft ons met goede adviezen en deskundige hulp onder steund. In het magazine van de dorpsraad 'De Serooskerkse Waker' werden bewoners uitge nodigd om actief mee te werken bij de realisa tie van een hoogstam boomgaard met oude rassen. Dat leverde een werkgroep op van 10 personen waaronder het hoofd van basis school De Wegwijzer. De werkgroep kwam in de herfst van 2016 voor het eerst bij elkaar en stelde als doel om binnen ongeveer een jaar een dorpsboomgaard te creëren. En dat is gelukt! De gemeente Veere werkte mee met een subsidie uit het Leefbaarheids fonds en zegde toe het maaiwerk te blijven ver zorgen. Sylvia Tuinder stond ons met raad en daad bij en kwam ook met het idee om een bijenheuvel en een bijenhotel op te richten. Ook hier werkte de gemeente welwillend aan mee. Het werk werd door de vrijwilligers en 3 zeer enthousiaste groepen van de Wegwijzer geklaard. Drie dames wierpen zich op als kruidenvrouwtjes en zetten de eerste kruiden in 'De Bogerd'. Serooskerke is een groene, sfeer volle ontmoetingsplek in de open lucht rijker!

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 35