Samenwerking op natuur educatie: de Zeeuwse Natuur Door: Joan van der Velden, SLZ Het herfstnummer van het kwartaalblad van SLZ is al jarenlang een themanummer. Tijdens zo'n themanummer komen ver schillende aspecten van de werkvelden van SLZ aan bod. De afgelopen jaren is tijdens het themanummer uitwerking gegeven aan de werkvelden erfgoed en landschap, vrijwilligers, wandelen en biodiversiteit. Dit jaar willen we graag inzoomen op het werkveld natuureducatie. Reden hiervoor is de dit jaar gestarte samenwerking van 5 Zeeuwse organisaties onder de naam De Zeeuwse Natuur. Gestimuleerd door de Provincie Zeeland hebben Terra Maris, IVN Natuureducatie, Nationaal Park Oosterschelde, Het Zeeuwse Landschap en Stichting Landschapsbeheer Zeeland hun krachten op het gebied van natuureducatie gebundeld in het samenwerkingsverband De Zeeuwse Natuur. De gezamenlijke mis sie van De Zeeuwse Natuur is om natuur kennis te delen, natuurbeleving te bevorde ren en actieve maatschappelijke betrokken heid bij de Zeeuwse natuur te stimuleren. Een van de actiepunten is het neerzetten van een overzichtelijk en samenhangend aanbod aan natuureducatie in Zeeland. Op 26 februari van dit jaar heeft een forme le opening plaatsgevonden van het samen werkingsverband. Gedeputeerde Carla Schönknecht plantte, samen met leerlingen van de Vrije School Zeeland en de betrok ken organisaties, diverse bomen van oude hoogstamfruitrassen. Deze staan symbool voor een vruchtbare en gezonde samen werking in Zeeland. 2

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 4