NATUUR Kennismaking met de organisaties van De Zeeuwse Natuur Dl E ZEEUWSt Beleef, beweeg en leer Door: Sylvia Tuinder, SLZ Beleef: in Zeeland valt veel te beleven in de natuur voor jong en oud. Beweeg: als je de natuur in gaat, dan kun je ook actief bewegen; wandelen, fietsen etc. Dat is gezond! Leer: als je meer kennis van natuur en landschap hebt, beleef je nog meer. In de inleiding van dit themanummer is het samenwerkingsverband De Zeeuwse Natuur al toegelicht. Hieronder volgt een korte kennismaking van de organisaties die samenwerken aan 'De Zeeuwse Natuur'. Runa Kuiler van HZL HET ZEEUWSE LANDSCHAP (HZL) Wat zijn de belangrijkste werkzaamheden van uw organisatie? Het Zeeuwse Landschap beheert vele tientallen waardevolle natuurgebieden, historische gebouwen en ander erfgoed. Van schorren en inlagen, dijken en duinen tot weide en bossen, historische boerderijen en elementen van de Staat-Spaanse Linies. Bij het beheer streven we naar het behoud of het herstel van de natuurlijke, land schappelijke en cultuurhistorische waar den. Dat vraagt om een zorgvuldige aan pak die van gebied tot gebied kan verschil len. Monitoring, ofwel weten wat er in de gebieden groeit en bloeit, is hierbij van grote waarde. Daarnaast zorgen we voor recreatiemogelijkheden die passen bij het gebied, zodat mensen van de natuur in onze gebieden kunnen genieten. Wat doet u momenteel aan natuureducatie? Onze educatie richt zich op ontdekken, leren en natuurlijk genieten van de natuur: natuur dichtbij mensen. Onze gidsen zijn daarbij belangrijke ambassadeurs: zij nemen mensen mee onze gebieden in en hun enthousiasme voor de natuur weten zij als geen ander over te brengen op de deelnemers. Ze vertellen bijvoor beeld over de ontstaanswijze van het gebied en hoe je dat nu nog kan zien, over

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 8