soorten. Bij het agrarisch natuurbeheer denk je al snel aan akkerranden. Zeeland telt echter veel dijken, hooilanden, karrevel- den, etc. die in beheer zijn bij een landbou wer. Ze vormen de zogenaamde 'droge dooradering. Dit kunnen verbindingswegen zijn of stapstenen tussen natuurgebieden, maar ook waardevolle landschapselemen ten of enkele clusters met akkerranden. In juni 2014 zijn in opdracht van de Provincie Zeeland veel van dit soort percelen beoor deeld op hun waarde, zowel voor flora als fauna. Percelen kregen op basis van een inventarisatie een kleurcode toebedeeld: Groen: De huidige situatie voldoet voor de doelsoorten; Rood: De huidige situatie voldoet niet en ingeschat wordt dat er weinig potentie aanwezig is; Oranje: De huidige situatie voldoet niet, maar met enige verbeteringen is het mogelijk het biotoop wel geschikt te maken. Percelen met een code groen konden mee in het nieuwe stelsel, die met code rood vie len af. Voor een perceel met een code oran je moet de deelnemer een verbeterplan laten opstellen. Stichting Landschapsbeheer Zeeland heeft de afgelopen maanden voor veel deelnemers van dit soort verbeterplan nen opgemaakt. In deze plannen staan maatregelen genoemd, die in het perceel een biotoop creëren voor de Zeeuwse doel soorten, maar ook een grotere bijdrage bie den aan de omgeving. Daarbij kan gedacht worden aan aanplant van struweel met inheems plantgoed zoals eenstijlige mei doorn, sleedoorn en hondsroos. Maar ook een andere vorm van beheer of het graven van een poel voor de rugstreeppad of kam- salamander kan een meerwaarde aan een perceel geven. Voor elk perceel wordt een plan op maat gemaakt. De deelnemer krijgt vervolgens in 2019 de tijd om deze maatre gelen uit te voeren. Zo behoudt het agra risch natuurbeheer haar positieve bijdrage aan de Zeeuwse natuur. Landschapsbeheer Zeeland Winter 2018 Samenwerken aan ons cultuurlandschap 9

Landschapsbeheer Zeeland - de Boom in | 2018 | | pagina 11